.

2017 Нови 1000pcs 60 X 80см PLA Biodegraded Чај Филтер, Животната средина Природни Пченка Влакна Топлина Запечатување Чај Торба, Безбедно и Не-токсични

2017 Нови 1000pcs 60 X 80см PLA Biodegraded Чај Филтер, Животната средина Природни Пченка Влакна Топлина Запечатување

DEN 479.52

Износ
Това е достапна


2017 Нови PLA Biodegraded Чај Филтри
1000pcs 6 X 8cm Животната средина Природни Пченка Влакна Топлина Запечатување Чај, Кеса,
Безбедни и Не-токсични
Основни Информации :
Модел : YRF0608 Големина : 60 X 80mm (2.36 X 3.15 инчи) Материјал : Чиста природна пченка влакна, Храна одделение за животната средина материјал за Употреба : За да пијат чај, кафе, зачини, билен чај, прав, итн., Складирање : запечатени во сува, чиста околина Пакет : 100pcs празни чај кеси во zip-заклучување торба Место на потекло : Кина
Карактеристики : Biodegradable влакна заштита на животната средина материјал, не ја загадуваат животната средина; Тенок дизајн, погодно екстракција; Висока температура отпор, добра цврстина, кога 245 степени Water solubility е нула; Безбедно и нетоксични;
-
За нас
Ние сме професионални компанија и фабрика, специјализирана во изработка на празни чај, кеса за многу години. Да им служи на повеќе клиенти, ние може да им понуди на Сите Големина празни чај кеси како барање, со висок квалитет и најдобра услуга.
Ако имате било какви прашања при купување предмети, ве молиме контактирајте со нас без одлагање.

Повеќе информации

Бренд Име:
Yireen е
Материјал:
влакна
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Големина:
60 X 80mm (2.36 X 3.15 inch)
Капацитет:
301-400ml
Спецификација:
350ml
Класификација:
Американскиот