.

0.100 2.54 x 2.54 mm Игла Насловот Машки Двоен Ред преку дупка директно 2x2P 4 6 8 10 12 14 16 20 26 30 40 50 60 80 Pin

0.100 2.54 x 2.54 mm Игла Насловот Машки Двоен Ред преку дупка директно 2x2P 4 6 8 10 12 14 16 20 26 30 40

840.00
DEN 798.00 -5 %

Износ
Това е достапна

2.54 mm 0.100" Машки PCB Насловот Двоен Ред Pin Насловот преку дупка 4 6 8 10 12 14 16 20 30 40 50 80 Pin
1. Моменталната оценка : 3.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјали : Најлон
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Ау или SN Над 50" Ni

Повеќе информации

боја:
2x2 Pin, 2x3 Pin, 2x4 Pin, 2x5 Pin, 2x6 Pin, 2x8 Pin, 2x10 Pin, 2x7 PIn
Бренд Име:
RTLECS
Број На Модел На:
PH254DTH2x-1000
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип На Производ:
pin насловот машки
Теренот:
2.54 mm