.

18mm 20mm 22mm Керамички + Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Seiko Мажи Жени Рака Пеперутка Тока Линк Хривнија Црно Бело Злато

18mm 20mm 22mm Керамички + Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Seiko Мажи Жени Рака Пеперутка Тока Линк Хривнија

DEN 959.52

Износ
Това е достапна

18mm 20mm 22mm Керамички & Нерѓосувачки Челик Види Бенд Пеперутка Тока за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) 4 Бои : Црна, се Зголеми Црното Злато, Злато се Зголеми Бела, Бела ЦРНА
РОУЗ ЗЛАТО ЦРНА РОЗА БЕЛО ЗЛАТО СРЕБРО Карактеристики : - Ширина : 18mm 20mm 22mm - Керамички и нерѓосувачки Челик дизајн, елегантен и удобен за носење - Со надградена линк отстранување алатка, без напор да се отстранат линкови (сите линкови отстранлив) - Со пеперутка тока, никогаш нема да падне и да се скрие на тока под, многу лесен за употреба - се Прилагодува на големината на индивидуалните зглоб, одговара и за Мажите и Жените Компатибилен со : - за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) Како да се Користи Види Алатка : 1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме завртка anticlockwise додека просторот е доволно за полагање на бендот (користење на задната страна), имаат за цел во "ЈАМА" на линкот и завртка насока на стрелките на часовникот лесно, тогаш pin ќе се пресели надвор е многу лесно. Ако не можете да повлечете ја надвор, ве молиме да користите алатки како plier да се направи тоа. 2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на предниот дел од линк за отстранување алатка или завртка, додека pin-от е се уште. Ако тоа се уште е тешко да се стави на, ве молиме да користите алатки како чекан да тропаат на тоа лесно. Забелешки : - Замена види бенд само, НЕ оригинални! - Постои резервен возач во задниот дел на линкот отстранување алатка. Ако едниот е скршен, само повлечете ја надвор со користење на алатки како plier, и внесете ја новата една. Пакетот вклучува : 1 x Види Бенд 1 x Надгради Линк Отстранување Алатка 4 x Пролет Бар

Повеќе информации

Бендот Ширина:
18mm, 20mm, 22mm
Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Керамички
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Број На Модел На:
За Seiko
Затворач Тип:
Притисни Копче Пеперутка Распоредување Тока
Бендот Должина:
18cm