.

Проектор 1280-6038B /1076-6438B DMD чип за OPTOMA GT720

Проектор 1280-6038B /1076-6438B DMD чип за OPTOMA GT720

DEN 9302.40

Износ
Това е достапна

Карактеристики : Модел NO : 1280-6038 B 1280-6039 B 1280-6138 B 1280-6139 B 1280-6439 B 1280-6339 B 1280-6338 B 1280-6438 B Состојба : 100% Сосема нов Костим за многу проектори Гаранција : Сите предмети е КК тестирани и се со 90 дена Гаранција
Превозот : MOQ : 1piece/парчиња време на Испорака : рок од 1-2days по примиле исплата на Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex. Ова ќе биде повеќе од поволни. 120 дена Гаранција. Проектор светилки слабо како тие возраст.
Се надевам почитувани купувачот да го разберат .
Повратни информации : Вашето задоволство е исклучително важно за нас.
Имаат добар шопинг време .MOQ : 1pcs
Плаќање : Зачувам ,T/T ,Paypal ,Western Union ,
Returens и размени :
1. Купувачот е одговорен за враќање такси превозот. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.
PS :
Купувачот форма Русија ,кога ќе го поставите цел ,ве молиме да се напомене мора да биде. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно • Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица • Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Сите наши производи се во рок од 3 месеци гаранција; 2. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 120-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пратете ни е-мејл. Пакет : Секој проектор светилка s доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.
Ако не можете да потврдите ,ве молиме отворете го проекторот да се провери тоа . Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.
Пратката : а.Или испратете ни порака .
Бидејќи новиот чип по користи ,тоа ќе изгледа старо .Ние ќе ви испратиме одговор ПОБРЗО. Професионална Соработка Тим. Со цел да ви помогне да заштедите на некои сопствени такси, ние обично би сакал да се прогласи за "подарок" и 5-10 единица на пратката, ако имате било какви посебни барања, pls остави белешка во ред.

Повеќе информации

Бренд Име:
DESINLAMP
Број На Модел На:
1280-6038B 1280-6039B 1280-6138B 1280-6139B 1280-6439B 1280-6339B 1280
Гаранција:
90days
DMD ЧИП МОДЕЛ:
1280-6038B 1280-6039B 1280-6439B 1280-6339B 1280-6338B 1280-6438B
превозот:
DHL/UPS/ФЕДЕКС
MOQ:
1pcs