.

Бесплатно купување во нега на кожата чисто растителна етерични масла Шри Ланка Карамфил Масло Третман на главоболка Забоболка Halitosis

Бесплатно купување во нега на кожата чисто растителна етерични масла Шри Ланка Карамфил Масло Третман

911.04
DEN 592.00 -35 %

Износ
Това е достапна

Потоа се извезуваат во Европа треба да бидат заверени од страна на растојание од Свила Патот , или брановите на морето темјан злобна начин , го прави овој тежок патен транспорт каранфилче во средновековна Европа има многу истакнати вредност . Растенијата Подарок е физичко растенијата од суштинско значење за производство на нафта претпријатија,GMP производство работилница,увезената опрема,екстракција технологија,многу од националната безбедност инспекција на сертификатот,се придржуваат за природни & висок квалитет на етерични масла повратни информации на клиентите. Масло капки во када со топла вода, што може да има добар ефект на декомпресија и да го достигне одреден губење на тежината цел.
Зошто Да Изберете Растенијата Подарок ? Растенијата Подарок На Природата & Висок Квалитет Тајна.
[ Магија белешки]
Каранфилче по потекло од Индија го Немо Lugu Острови , освен за зачини цели, Кина , Грција и Рим се доста вредноста на својата медицинска вредност .
[Забелешка]
Не може да се користи директно во када , за да ја користите бања или нога бања , потребата и крем ( крем топки ) се меша во вода по ниска
Со цел да се избегне иритација.
Не се погодни за употреба на кожа на лицето масажа, како што тоа може да предизвика иритација на кожата.
Ублажување на симптомите на горните респираторни патишта, каранфилче имаат прочистување на воздухот ефект, употребата на темјан е проширување и дишењето се зголемува на телото антибактериски способност. Во спреј за да додадете 3-5 капки на карамфил
, Bactericidal ефект особено добра за зимска употреба, ќе се направи телото повеќе отпорни бактерии во лицето, и им даде на луѓето топло чувство
[ Коса, и површина на кожата ]
Може да се користи по разредување рани , антракс , врие , врие, кожата и други рани , постои оток и воспаление на раната да се промовира исцелување.
[Психолошки]
Има позитивен ефект врз расположението, олеснување на стагнација произлегуваат како резултат на емоционална несреќа или стегање чувство.
[Rating] купи етерични масла
Еден од специјални атрибути на десет есенцијални масла.
Со желудникот потрошувачите инфлација, да се промовира ефикасност на издувни гасови, олеснување на желудникот ферментација на злото против, гадење и лош здив. АД 1363 , Норвешка и Шведска имаат Queen 's имот инвентар евиденција каранфилче 750 грама .
Растенијата Подарок со производи за безбедност на откривање.
Име на производ : карамфил масло
Англиски име : Карамфил
Ботаничкото Име : Евгенија caryophyllata
Екстракт Извор : лист
Екстракција Метод : Дестилација
Место на Потекло : Шри Ланка
[Преглед]
Како нокти во облик на пупки се црвеникаво-кафеава етерични масла на суровини и репроматеријали, просечно дрво висина од 5 до 6 метри или така, главната потекло на Шри Ланка, диња леле, Мадагаскар, да дестилираат на правниот систем, неговиот вкус е малку свеж мов и вуди цвеќиња, беше парфимериски незаменлив вкус, често, исто така, додадете го виното, етерични масла боја е транспарентен и безбоен.

Повеќе информации

НЕТО-WT.:
5ML, 10ML, 30ML, 50МЛ, 100ML
Бренд Име:
Растенијата Подарок
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Состојка:
100% чисто растителна етерични масла
Тип На Објект:
Етерично Масло
козметика на efficacies:
/, ослободување на напнатоста, отстранување на акни акни акни /, повлечени , чиста кожа
кожата козметика функција:
Чистота
козметика лузна efficacies:
акни ,, анти-инфламаторни
козметика функција:
смири благотворно
козметика лековито функција:
кожата лековито
лековито:
лек за настинка
акни акни козметика efficacies:
пукната
лесна главоболка козметика на efficacies:
лек за настинка
козметика efficacies:
antidandruff, маснотии балансирање, , astringency маснотии балансирање