.

SGC-598 Фотографија Интервју Предавање Конференција Пушка Hotshoe Снимање МИКРОФОН Микрофон за dslr фото Камера DV Видео видео камера

SGC-598 Фотографија Интервју Предавање Конференција Пушка Hotshoe Снимање МИКРОФОН Микрофон за dslr фото Камера

DEN 1680.00

Износ
Това е достапна

5 V AA алкална батерија, изведба е до 100hrs.Како и обично,ние испрати пакет за излез во рок од 2-3 дена, откако ќе ја добиете вашата исплата. Солиден алу микрофон домување карактеристики на ефикасни EMI отпор. Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална состојба,Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот за наплата на средствата.Ви благодариме многу за вашиот одлична разбирање.Ако живеете во оддалечена област и ќе мора choosed слободен DHL или слободни Fedex,ве молиме да ни овозможи да го смените вашата точка да биде дадено од страна на Објавата. Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5. Факултативна +10d B чувствителност тон и 200 Hz бас филтер ги задоволи побарувачката на различни апликации. SGC-598 е специјално дизајниран за камери, интервјуа и други апликации. Стандарден конектор големина за лесна конекција со камера.Ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Превозот : 1. Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.5 V AA Батерија (Батеријата не се вклучуваат) Конфигурација : ветробранското стакло : 1pc Микрофон Компоненти : 1 постави Кориснички Прирачник : 1pc Крпа Торба : 1pc Ако не ви се допаѓа ова,повеќе објектот, ве молиме кликнете тука : Плаќање : 1. Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин. Cardioid directivity карактеристика да може ефективно да се намали на амбиенталниот шум. Спецификација : Трансдуцерот Принцип : Назад Electret Кондензаторот Фреквенција одговор : 50 Hz-16k Hz Чувствителност : -32±3 d B (0d B = 1 V/Ап, на 1 k HZ) Directivity Карактеристики : Cardioid Излезна отпорност : 2000ω (Ohm) Чувствителност Тон : ±10d B Бас Филтер : 10d B/ октава на 60 Hz Моќ Барање : 1. Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, твојот коментар е многу важно во нашите бизнис успех. Шок доказ дизајн може да се намали mechancial бучава на камери и други virbration бучава. Нашата цел е : на Клиентите е во право засекогаш. Функција : 1. Ние брод на Alixpress адреса на само.Ве молиме имајте предвид дека,Купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки,Брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Ако одберете бесплатен превозот,Ние ќе го задржи правото за промена на конкретна компанија.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел. Напојува со 1.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
SGC598 Фотографија Интервју Предавање Конференција Пушка Hotshoe Снимање МИКРОФОН Микрофон за Nikon Канон итн dslr фото Камера Опис : Добредојдовте на употреба Takstar кондензаторот микрофони.

Повеќе информации

Стил:
Gooseneck Микрофон
Бренд Име:
ПУКА
Пакет:
Yes
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Број На Модел На:
SGC-598
Употреба:
за dslr фото Камера