.

Пар Црни 7 X 6 LED Фарови со 80W Висока Зрачна 60W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Камиони

Пар Црни 7 X 6 LED Фарови со 80W Висока Зрачна 60W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee

6203.52
DEN 5583.00 -10 %

Износ
Това е достапна


Пар Црни 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Камиони
Напон : DC 9-32 V,6000 K боја температура,6x7 инчен големина,водоотпорен ip67,shockproof,dustproof,и повеќе од 50000 часа живот-век,една година гаранција. Црна backplate,трајни проектор леќа спакувани во алуминиумска кутија,висока & ниска зрак и светилки drl за теренски jeep 4x4 светлата собранието конверзија комплет опција. Супер инженерните зрак шема над стандард блескаво светилки,велат дека нема повеќе да затемнете сиромашните осветлување додека се возела,се намали во текот на ноќта. Важи зрачењето на далечина е многу повеќе подолго од нормално автомобил крушка,3 prong h4 приклучоци,само приклучете n' play,лесна инсталација и да се надополни изгледот. Се вклопува 1984-2001 Jeep Cherokee XJ;1987-1995 Jeep Wrangler YJ;1986-1992 Џип Comanche МЈ.
Спецификации :
Моќност : 80 [email protected]Висока Зрак,60 [email protected]Ниска Зрак,60 [email protected]Дење Работи Светлина
Прозрачна : 4000 Лумен/Висока Грав,2000 Lumens/Низок Зрак
LED : 8 PCS*10 W
Големина : 6x7 Во.
Температура на бојата : 6000 K (Бела)
Оперативен Напон : 9-32 V DC
Материјал : Diecast Алуминиум Домување
Леќа Материјал : ПММА
Рамки Боја : Црна
Конектор : H4
Водоотпорен го Оценувате : IP 67
Животен век : Над 50000 Часа
Гаранција : 1 Година
Fitment :
1984-2001 Jeep Cherokee XJ
1987-1995 Jeep Wrangler YJ
1986-1992 Џип Comanche МЈ
Пакет Се Вклучени :
2* Квадратни 7 X6 Инчен LED Фарови
Пар Црни 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Камиони
Пар Црни 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Trucks Pair Црна 7 X 6" LED Фарови со 80 W Висока Зрачна 60 W Ниска Зрак 60w Дење Работи Светлина Проектор за Jeep Cherokee Камиони

Повеќе информации

Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
WHDZ
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Автомобил Марка:
Fitment
Led Чип Производител:
Кри
Wattage:
8PCS*10W
Автомобил модел:
за Jeep Cherokee Камиони
Оперативен Напон:
9-32V DC
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Леќа Материјал:
ПММА
Боја На Рамки:
Црна
конектор:
H4
Водоотпорен го оценувате :
IP 67
Животен век:
над 50000 часа
Прозрачна:
4000 Лумен/Висока Грав,2000 Lumens/Низок Зрак
LED:
8PCS*10W
Дење Работи Светлина:
60W