.

Камен Ѕид од Тули 3D Позадина се Тркалаат Модерна Гроздобер Не-плетени Ѕид Хартија Дома Декор Дневна Соба и Спална соба во ЖИВО Позадина Декорација

Камен Ѕид од Тули 3D Позадина се Тркалаат Модерна Гроздобер Не-плетени Ѕид Хартија Дома Декор Дневна Соба и

1433.28
DEN 917.00 -36 %

Износ
Това е достапна


Предмет Бр. : ZB696
Материјал : Не-плетени позадина
Производ Големина : 0.53 m(W)*10m(L)=5.3 метар Квадратен/set/ролна
Империал големина : 32.8 ft *1.738 ft = 57.05 Квадратни метри
Боја : Бела(ZB696 A) . Црвено(ZB696 B) . Светло Сива(ZB696 C)
Браун(ZB696 D) . Темно Сива боја(ZB696 E)
Стил : Кинески стил
Тежина : 1.5 килограми/ S и /Ролна
Напомена :
Не постои било лепак или испуштање во прав на задната страна на Позадина, Тоа не е само-лепило позадина. Ве молиме да се подготви лепак или испуштање во прав во пресрет на објавување на позадината.
Клиентите од Бразил би сакал да брод од експрес, ве Молиме да обезбеди ме вашиот CPF или CNPJ Бр. под ред!
Кога ќе се направи нарачката, ве молиме забелешка вашиот омилен производ во боја под цел, во спротивно ние ќе брод боја на случајно.
Кога ќе купите повеќе од 5 ролни,Во многу земји,Ние може да ви понуди бесплатен превозот со DHL или Fedex.
Бела (ZB696 А)
Црвено (ZB696 Б)
Светло Сива (ZB696 C)
Браун (ZB696 D)
Темно Сива боја (ZB696 E)
Инструкции :
1.Бидете сигурни дека ќе имаат точни адхезивна паста за работа. Некои новини, како што се винил поддржани или лесни, бараат одредена паста.
2. Микс позадина паста што доаѓа како прав во посебен кофа пред да го фрлаат во корпата или ролери фах ќе се користи за работа. Промешајте и со мешање се држи за да се отстранат сите грутки, но не толку добро што ќе се стави на многу на воздух во микс.
3.Истурете течни лепила директно во кофа или ролери послужавник.
4.Лежеше на лента од позадина - за веќе да се намали големината, моделот страна надолу - на долг, рамен, сува маса (табела нема да остане суво за долго). Нека едниот крај на хартија пораз преку работ на масата.
5.Користете паста четка или боја ролери да се применуваат ставете половина од хартија, која останува рамни на масата, да бидат сигурни дека за да се покријат секоја педа.
6.Капакот на делот што треба само да се вметнат во текот на себе, и слајд на сува делот на хартија на масата. Се применуваат на паста.
7.Пати следниот дел кон себе, а потоа свитка две половини против едни со други, да се биде многу внимателен да не браздата на хартија. Овој процес се нарекува " резервација.' Резервации држи хартија влажна, ставете од дриблинг на подот и да се вметнат површината се чисти.
8.Поставете хартија настрана во чисто место за не повеќе од 5 минути пред да виси тоа.
9.Се чисти навивач : штом секоја лента на позадината е пипнат и да се издвои, користете чиста, влажна сунѓерот за чистење на маса, но не се мачат да се исушат на површината. Направите ова, дури и ако си оди за да ставете неколку парчиња пред да се откажам од нив; ќе сакате да се добие лепило исклучување на табелата пред да се сушат.
Можеби и вие така, како овие производи, ве Молиме да кликнете на сликата .

Повеќе информации

Димензии:
5.3㎡
Површински Третман:
Хартиените Тапети
Материјал:
ЕП
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
jiadou
Број На Модел На:
ZB696
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Стил:
Модерна
Шема:
Yes