.

Пар Кочан LED Светлата Светилки Конверзија Комплет Сите-во-едно -H4-9003-HB2 (H/L)- 40W 4000LM (x2) 6000K бел ден со Rainproof Возачот

Пар Кочан LED Светлата Светилки Конверзија Комплет Сите-во-едно -H4-9003-HB2 (H/L)- 40W 4000LM (x2) 6000K бел

2937.60
DEN 2350.00 -20 %

Износ
Това е достапна

LED Светлата Светилки Конверзија Комплет Сите-во-едно -H4-9003-HB2 (H/L)- 40 W 4000 LM (x2) 6000 K бел ден со Rainproof Возачот Опис на Производот Големина : H4-9003-HB2 (H/L) Опис на Производот
- УЛТРА јасно 6000 K белата светлина со 8,000 Lm LED осветлување; 5 пати посветла од халоген светла.
- Внатрешен возачот систем; лесна инсталација.
- CANBUS подготвени, без грешки, plug-and-play за буквално секој автомобил
- 3010 S двојна топката лого, Јапонски вентилаторот за ладење.
- 9.000 ВРТЕЖИ во минута; одлична дисипација на топлина.
- Авијација Алуминиум Светилка сопственикот; одлична дисипација на топлина и анти-корозија.
- База на алуминиум PCB им овозможува на топлински заштитени од чип да се шират преку алуминиумски слој брзо; посилни стареење отпор.
- Подолг животен век - повеќе од 30.000 тестирани часа
- Електромагнетна Компатибилност Заверена
- Ro HS Заверена
ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ
- LED Светилка Мушка : КОЧАН
- Лумен : 4000lm
- Работна струја (Стабилна состојба) : 3.1 околија
- Оперативен Напон : 9-36 V
- Излезен Напон : 12 V
- Водоотпорен : IP68
- Моќност : 80 W/ 2pcs*40 W
- Температура на бојата : 6000 K~7000 K
- Работна Температура : -40 F~250 F
Големина на : Φ40*96mm
- Животниот век : повеќе од 30.000 часа
- Вграден Вентилатор : Двоен топката вграден систем за ладење вентилатор (9000 RPM)
- Топлина Дисипација : Фан, Алуминиум домување
- Факултативна Боја : Црна
- Домување Материјал : 6063 Алуминиум домување
- Потврдување : CE (EMC, LVD), Ro HS

Повеќе информации

Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
yobuyyowin
Автомобил Марка:
За Сите автомобили
Led Чип Производител:
Кри
Напон:
12V
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
80W
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Лер Зрак Тип:
место
Напон:
12-24V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тип Socket:
H4
За Автомобил Светилка:
Фарови