.

1set Refillable мастило кертриџ PGI-2300 PGI2300 PGI 2300 За Canon MAXIFY М Б 5030/MAXIFY М Б 5330/MAXIFY јас Б 4030 MB5130

1set Refillable мастило кертриџ PGI-2300 PGI2300 PGI 2300 За Canon MAXIFY М Б 5030/MAXIFY М Б 5330/MAXIFY јас

811.20
DEN 706.00 -13 %

Износ
Това е достапна

Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква.
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати.Сите производи надворешниот изглед, боја се земе материјалот објект како слика за само снабдување со референца. Ви благодариме! Купувачи Информации :
1. Не треба да ги ресетирате,тоа може повторно да се користи повторно и повторно. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка. Ве молиме пополнете во вашата целосна адреса за испорака, точниот број на телефон за да се обезбеди навремена испорака на нарачката
4.
2) Refillable - Save $$$ страна никогаш не морале да купат друг мастило кертриџ повторно!
3) Еколошки - ти никогаш не Ќе мора да се фрли далеку друг кертриџ повторно!
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : Јапонија
Што ќе добиете?
4 парчиња сет refillable мастило кертриџ за Canon без мастило
Производ серија е различен, чип може да биде различен. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран.
Refillable мастило кертриџ за Canon PGI-2300 XL PGI2300 PGI 2300 без мастило
Карактеристики :
1) Постојана чип се дизајнирани да работат со било компатибилен печатач, без оглед на нејзината производство датум. Избришете го вишокот капки внимателно користете ткиво да се апсорбира непотребни мастило околу мастило штекер. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ве молиме според вашите оригинални мастило касети модел кога купувате касети. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата.

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
за canon PGI-2300xl
Компатибилен Бренд:
CANON
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Чип Статус:
постојана чип
Место на Потекло:
Guangdong,Кина(Копно)
Сертификат:
ISO9001&14001