.

Brightzone Анти-Сини Зраци Ја Намалува Дигиталната Замор На Очите Светло Жолта Затворен Компјутер Eyewear Игри Спиење Подобро Ocluos Очила

Brightzone Анти-Сини Зраци Ја Намалува Дигиталната Замор На Очите Светло Жолта Затворен Компјутер Eyewear Игри

479.52
DEN 336.00 -30 %

Износ
Това е достапна


Сјајот заштита
Истата технологија што блокови на сино светло филтри, исто така, некои зелена и жолта светлина која се создаде досадни glares. Брзо нанапред неколку недели, јас секогаш мора да кревет во исто време, се упокои доста веднаш, се разбуди во исто време, без будилник. (и btw како страна имајте на ум, мојот прв син блокирање очила не беа толку добро и нека се некои од сината светлина, но се уште работел)
Овие очила се исто така понекогаш се нарекува ноќна очила, сина филтер очила, спиење очила или само јасно сино светло очила.
ЗОШТО BRIGHTZONE КОМПЈУТЕР EYEWEAR?
1. Тоа е во ред, толку е секој еден друг. Фокус подолго. Тие се ставени на пазарот со различни цели, но доста се направи истиот вид на работа со малку различни технологии. Но, овие навики се прилично тешко да се промени.
Додека многумина не се свесни за тоа како сина светлина од електроника нарушува сон, многу не знаат дека околу 25% од сината светлина од флуоресцентно осветлување и 35% од LED светла исто така е штетна за здравјето на око, со текот на времето зголемување на ризикот од проблеми со видот, вклучувајќи и макуларна дегенерација. Оваа сина светлина влегува во твоите очи и сигнали на вашиот мозок да мислам дека тоа е уште ден на времето.
Око замор, сува очите и главоболки кои се симптомите на трошат премногу време пред дигитален екран. Оваа патентирана технологија му помага ќе се фокусира повеќе природно создавање на помалку замор на очите. Почувствував како моето тело е во sync. Brightzone леќа дизајн има екстра фокус моќ обезбедување на вас поостри, појасна визија. Дегенерација е прилично суптилна и минимум, но зошто да ги преземат сите ризици? Поради овој факт замор на очите е, исто така, елиминирани.
Ова е сино светло блокирање очила преглед. Биде удобно да го прават тоа.ГИ ШТИТИ ОЧИТЕ. Тие не помогне веднаш, но во текот на првата недела јас забележав дека јас навистина сакав да одам во кревет, бидејќи бев уморен. Замислете само будење природно без да се користи досадни, alarm clock (часовник) и всушност чувство на свежи наутро. Во прилог на помагање на спиете подобро, таа се поставува на вашиот сон-се разбуди циклус.
Погледнете околу вас. Јас се потребни за да се направи работа работи на компјутер и јас не знам како да се преживее без кафе.
Мелатонин ефекти
Мелатонинот (исто така познат како на спиење хормон) е природно се создава во вашето тело, кога твоите очи смисла темнината на ноќта.
На overabundance на светла вештачка светлина, може да се создаде притисок врз твоите очи. И што може да се погоди дека на излегување од кревет во 7 сум беше навистина displeasant.
Како анти сина светлина очила работа?
Блокирање надвор сина светлина со сина светлина очила
Ние сме во ерата на електроника.
Моето искуство со сина светлина филтер за очила :
Јас се користат различни видови на сина светлина филтер очила за речиси две години, но се сеќавам на денот кога добив моите први.

Повеќе информации

Шаблон Тип:
Цврста
Бренд Име:
Brightzone
Пол:
Унисекс
Рамка Материјал:
Пластични Титаниум
Број На Модел На:
Brightzone Нова Серија
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Рамки
Спецификации:
целосна rim
Рамка Материјал:
PC
Леќа Материјал:
CR-39 Смола
Стил:
Ретро и гроздобер
Видлива Светлина Перспектива:
99