.

Topfinel Убава Печатени Пеперутка Чиста Завеси Tulles Прозорец за Дневна Соба, Спална соба, Кујна Девојки Соба Voile Завеси

Topfinel Убава Печатени Пеперутка Чиста Завеси Tulles Прозорец за Дневна Соба, Спална соба, Кујна Девојки Соба

435.36
DEN 240.00 -45 %

Износ
Това е достапна


ПЕПЕРУТКА СОБА ЗАВЕСИ
На voile чиста е транспарентен, со пеперутка шема. Добро за девојка соба. Тоа, исто така, би било убаво декорација за свадба, роденден, бебе туш, куќа затоплување, .... сите видови на партијата.Совршен тапацир ткаенина. Тоа е средна тежина, убаво и мека. Овој материјал е извезена.
• Се продаваат од страна на : 1 панел(еез) Чиста/tulle завеса. Ако сакате да се купи 1 сет tulle завеси како на сликата, Pls изберете 2 панел(парчиња) • Tieback,tassel,монистра,куки не се вклучуваат • Големина : Прифати Обичај ( ако не се најде големина што сакате, pls се чувствуваат слободни да контакт.) • Материјал : Voile завеса/Tulle завеси • Модел : Пеперутка • Прозорецот Третман Насловот Тип : Grommet, Род Џеб, Табот Врвот, Лента за Куки, се Повлече Pleated Лента • Ткаенина Нега : Машина за Миење • Совети : За соодветна полнота, панели треба да се измери 2-3 пати поголема од ширината на вашиот прозорец. • Се должи на светлината и на екранот разлика,објектот е боја може да биде малку поинаков од слики • ве Молиме овозможи 1-5cm devition поради hemming.

Повеќе информации

Големина:
W100 x H130cm, W100 x H200cm, W100 x H270cm, W150 x H250cm, W200 x H250cm, W250 x H270cm, W300 x H250cm, W350 x H270cm, W400 x H270cm, W500 x H250cm, Custom made
Обработка:
1 Табот Врвот, 2 Grommet, 3 Род Џеб, 4 Лента за Куки, 5 Повлече Pleated Лента
Употреба:
Кафе,Канцеларија,Дома,Во Болница,Хотел
Стил:
Пастирски
Шема:
Извезена
Локација:
прозорецот
Функција:
Translucidus (Засенчување Го Оценувате 1%-40%)
Техника:
Ткаени
Отворање и Затворање на Метод:
Лево и Десно Biparting Отвори
Инсталација Тип:
Таванот Инсталација
Бренд Име:
Topfinel
Тип:
tulle
Број На Модел На:
CL050
Материјал:
Voile Завеса
is_customized:
Yes
Обработка Додатоци Цена:
Вклучени
Применливи Прозорец Тип:
Сите типови на Прозорци
Шаблон Тип:
Пеперутка
Формат:
НЕ
Стил:
Tulle Чиста Voile Завеси, Нето завеса, Земјата Стил, Пеперутка
Вклучува:
1 Панел(еез) Tulle завеса
Големина:
Custom
Прозорецот Третман Насловот Тип 1:
Grommet, Род Џеб, Табот Врвот
Прозорецот Третман Насловот Тип 2:
Лента за Куки, се Повлече Pleated Лента
ткаенина нега:
машина за миење
Производ Карактеристики:
Транспарентен, Природни, Елегантна
Соба:
Дневна соба, Спална соба, Деца/Деца Соба, Кујна, Балкон
Земја на потекло:
Кина
Употреба:
Дома декорација, свадба декорација