.

9H калено стакло ЗА Huawei 8 Чест 8 Honor8 FRD-AL00 FRD-AL10 FRD-DL00 FRD-L04 ЗА huawei мобилен телефон elephone паметен телефон

9H калено стакло ЗА Huawei 8 Чест 8 Honor8 FRD-AL00 FRD-AL10 FRD-DL00 FRD-L04 ЗА huawei мобилен телефон elephone

91.20
DEN 87.00 -5 %

Износ
Това е достапна


9 H калено стакло ЗА Huawei Чест 8 Honor8 FRD-AL00 FRD-AL10 FRD-DL00 FRD-L04 ЗА huawei мобилен телефон elephone паметен телефон Кога ќе ја прими стоката, ако производи скршена или да не се задоволи со тоа, немојте да се отвори спорот , ве Молиме Контактирајте со НАС , Ние ќе slove прашањето за што побрзо. На калено стакло за Huawei серија, тоа ги има следниве карактеристики : 1.Ултра-тенок стакло(T≈0.2 мм) 2.Целосно транспарентна : хемиски третирана транспарентен калено стакло. 3.Целосно поврзување, автоматски адсорпција може да се повтори, да се постават. 4.Површинска цврстина : 9 H, 5.Нежен допир : на предната страна од стакло обложени со силна силиконски слој да се направи инсталација лесно и во прилог на екранот цврсто, така што да не влијаат на чувствителност на допир. 6.Површината е анти-масло за обработка (Oleophobic слој), па отпечатоци од прсти и нафта не е лесно да се остане на површина и тоа е лесно да се чисти. 7.Експлозија-доказ, да се загрози отпорни на стаклото се скрши во мали парчиња , 8.Отпечатоци-отпорен Материјал : Премиум Калено Стакло Оригинални Земјата : Шенжен, Кина Нашата фабрика, со фокус на квалитетот на Работ Radian : 2.5 D Пакување Содржина : 1 x Премија Калено Стакло Екран Заштитник 1x Чистење Комплет Нашите работници ви даде најмногу совршен калено стакло филм

Повеќе информации

Материјал:
калено стакло
Употреба:
Мобилен Телефон
Карактеристики:
Лесно да се Инсталира,Нула Доказ,Ултра-тенки
Со Мало Пакет:
No
Компатибилен Телефон Бренд:
Huawei
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Lcopody
Тип:
Пред Филмот
Компатибилен Huawei Модел:
Чест 8
На работ на работ Покриеност:
No
Модел 1:
за Huawei Чест 8 Случај
Модел 2:
ЗА Huawei FRD-AL00 FRD-AL10 FRD-DL00 FRD-L04 случај
Модел 3:
ЗА Huawei Honor8 случај
Модел 4:
за huawei phone паметен телефон usb elephone мобилен телефон *