.

URay HEVC 265 Х. Х. 264 HDMI Видео Енкодер HDMI Радио Телевизија Емитува Енкодер H264 Енкодер RTMP RTSP UDP Сервер

URay HEVC 265 Х. Х. 264 HDMI Видео Енкодер HDMI Радио Телевизија Емитува Енкодер H264 Енкодер RTMP RTSP UDP

13056.00
DEN 12273.00 -6 %

Износ
Това е достапна

), ве молиме контактирајте со нас. 264 /AVC висок профил /главниот профил /основни профил видео кодирање формат и AAC или MP3 аудио кодирање формат и четири видео streamings излез истовремено , што е стриминг со HTTP, RTSP, UDP /RTP, RTMP, HLS, FLV, ONVIF.5 mm) за Поддршка на Резолуцијата Max Поддршка 1920 x 1080 [email protected] Излезен Интерфејс 1 * Ethernet Порта (RJ45) Или WIFI Видео Кодирање HEVC /H.4 G WIFI или 5 G WIFI конекција. 264 мини HDMI ™ безжична видео енкодер(Модел Бр.
Не само еден канал, ние, исто така, произведуваат повеќеканални HDMI видео енкодер која е преполна со 1 U /3 U кутија. Тој е опремен со 1 каналот HDMI и 1 канал стерео аудио(3.
Тоа е компатибилен со поголемиот дел од живо стриминг платформи, можете да изберете било која од популарен во живо стриминг платформа за во живо стриминг во секое време ви се допаѓа, како што се Ustream, Livestream, Facebook во Живо, и You Tube Живеат или дури и да се изгради свој користење streaming media server како wowza.
Овој HDMI енкодер поддршка HDMI вградени аудио или надворешен аудио факултативна од излез видео стриминг. UHE265-1 W-Мини) е нашиот најнов професионален HD аудио и видео кодирање уред со моќни функционалност. Во живо стриминг онлајн на било која веб дестинација и да се сврти на вашите HDMI-опремени камерата /уред во видео код. Таа поддржува multi streamings, до макс 4 видео streamings излез во исто време. Исто така енкодерот работи со онлајн телевизија емитува платформа, како што се You Tube, Ustream, Twitter, итн.1 К, 48 K, 64 K, 96 K, 128 K, 160 K, 192 K,384 K Земање на Точноста 24 Малку Аудио Податоци-го оценувате 64 Kb /S за да 384 Kb /S Мрежа RJ45 1000 M Интерфејс Програма Стриминг HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, HLS, FLV, ONVIF Control Panel ВЕБ Панел (Јазик Приспособливи) Ажурирање на Фирмверот Овозможи со Качувањето Датотеки На Табла Општи
Димензија (W* L* H) 100 * 90 * 30 /мм Бруто Тежина на 0,2 KG Температура од 0 до 45(За работа), -20 до 80(За складирање) Влезен Напон 12 V DC Потрошувачка на Енергија 5 W
• Substream1, Substream2, Substream3 Прилагодување е исто како мејнстрим амбиент.5 mm) за внесување поддршка HEVC /H. Секогаш кога ќе се направи во живо стриминг на вашата партија, клуб, црква церемонијата или споделување со вашиот кампус спорт игра онлајн, тоа ви помага да се донесе вашиот уникатен искуства на телевизија емитува на интернет за вашиот народ.
• Вградени Hi Linux Систем, стабилна и ефикасна
• Поддршка HEVC /H.)
• Онлајн Телевизија за Емитување(Youtube, Facebook, Ustream, итн.
• Ние исто така, производство на батеријата модел на овој производ, ве молиме проверете (Кликнете на неа за да го видите). Ако сте загрижени во врска со Премногу Обичај.
• Стриминг Над 2,4 G Wi Fi Или 5 G Wi Fi
Во живо стриминг преку dual-band Wi Fi антена, кои го поддржуваат 2. Јас f преферирате други начини на плаќање метод ( Paypal , Банкарски Трансфер , Запад Унија ект. UHE265-1 W-Мини Видео Влезен Интерфејс 1 * HDMI + 1 * Стерео Аудио(3.
• Врска Шематски Дијаграм
На HEVC H.

Повеќе информации

Бренд Име:
URayTech
Напон:
12V
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
UHE265-1W-Мини
Влезен Интерфејс:
HDMI(Аудио Bulid-во) + Стерео Аудио(3,5 мм)
Излезен Интерфејс:
Ethernet Порта(RJ45) Или WiFi
Streaming Protocol:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP, FLV, HLS, ONVIF, Multicast, RTP
Ажурирање На Фирмверот:
Овозможи со Качувањето Датотеки На Табла
Видео Кодирање Формат:
HEVC /H. 265, H. 264 /AVC
Аудио Формат На Кодирање:
СЕ AAC, AAC+, AAC++, MP3
Кодот Го Оценувате Контрола:
Од 32Kbps да 32Mbps од Страна на CBR /VBR
Услуга:
Обезбеди ПАКЕТИ И API За Средно Развој
Максимална Резолуција:
До 1920*1080P /60fps
Примена:
IPTV, во Живо Стриминг Емитува, Streaming Media Server