.

F16892-4 4 ПАРЧИЊА Мини Моќ Центар Енергија Дистрибуција Одбор PDB со БЕК 5V & 12V за FPV 250 ZMR250 Multicopter Quadcopter

F16892-4 4 ПАРЧИЊА Мини Моќ Центар Енергија Дистрибуција Одбор PDB со БЕК 5V & 12V за FPV 250 ZMR250 Multicopter

DEN 603.84

Износ
Това е достапна

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за совети и цитати. 4 ПАРЧИЊА Мини Моќ Центар Енергија Дистрибуција Одбор PDB со БЕК 5 V & 12 V за FPV QAV250 ZMR250 Multicopter Quadcopter ЦЕНТАР дистрибуира енергија од батеријата pack 4 ESCs, како и обезбедување на две синхронизирани & регулирани DC излези за дополнување камери,servos, видео предаватели, Led диоди, итн. Батериите можат да се движат од 3 S да 6 S Li Po, и БЕК на текст е ТЕЛЕВИЗОРИ заштитени. ЦЕНТАР, исто така, има лесен лемење мост на различни напон за камера и видео предавател. Карактеристики : - 2oz бакар & 4-слоеви ПХБ. - ESC & Батеријата лемење картички во парови - Лемење Мостови на различни напон за Камерата & VTX. - DC/DC синхрони buck регулаторот, Ефикасност и до 95%. - ТЕЛЕВИЗОРИ(Транзиторни Напон Стабилизатор) заштита на DC/DC чип. - 5 V & 12 V Излез LED индикатори & Краток спој толерантни Спецификација : Општа : - Влезниот напон спектар (2 S-6 S работата) : 7.2 - 26 VDC - Регулиран 5 V и 12 V излези - LED моќ индикатори ( 5 V & 12 V излези ) - 4 ESC излези ESC излези : - Постојана струја : 20 A на излез - Врв струја (10 секунди/минута) : 30 A по излез БЕК 5 V излез : - Дизајниран за РК Примачи, контролори на Летање, OSD, и Servos. - Напон : 5.0 +/- 0.1 VDC - Континуирано струја : 3 Засилувачи - Краток спој толерантни (10 секунди/минута), - ЛЕР (покажува напон е во регуларниот дел, во рамките на 10%) BEC 12 V излез : - батеријата треба да се 4 S~6 S Li Po - Стандарден излез дизајниран да моќ камери и видео предаватели и сл. - Напон : 12.0 +/- 0.2 VDC - Континуирано струја : 2 Засилувачи (Max.3А 10-ти/минута) - Краток спој толерантни (10 секунди/минута), - ЛЕР (покажува напон е во регуларниот дел, во рамките на 10%) CAM & VTX напон мост - 3 S операција. изберете VCC за 12 V камера & 12 V VTX, VCC=Батеријата Напон. - 4~6 S операција, изберете 12 за 12 V камера & 12 V VTX - 3~6 S операција, изберете 5 за 5 V камера - Видео помине низ од КАМ подлога за VTX Физичка подлога : - Димензии : 36 36mm x - Тежина : 6g - Монтажа дупки 30.5 мм квадратни проред

Повеќе информации

Бренд Име:
jmt