.

Висока Моќност LED Чип 3W 3535 365nm 375nm 385nm 395nm 410nm 420nm 430nm 440nm 450nm 460nm 490nm 660nm IR 730nm 808nm 850nm Диоди

Висока Моќност LED Чип 3W 3535 365nm 375nm 385nm 395nm 410nm 420nm 430nm 440nm 450nm 460nm 490nm 660nm IR 730nm

249.60
DEN 237.00 -5 %

Износ
Това е достапна


Pls се Обрне Внимание : 3535 850nm е 3 V. Висока Моќност LED Чип 3 W 3535 365nm 375nm 385nm 395nm 410nm 420nm 430nm 440nm 450nm 460nm 490nm 660nm IR 740nm 808nm 850nm Диоди
LED ДИМЕНЗИИ :
ЗАБЕЛЕШКА
Ние и ветуваме на сите нашите LED чипови се 100% доволно Енергија.
Нашите LED Чипови ќе работат повеќе од 50000 часа ако работна температура е помалку од 60°.
Така, тие треба да работат wih heatsinks.
Превозот : Пост воздух mail 's превозот времето е 13-35 дена,(35-65 дена за некои земји), па ве молиме почекајте за вашиот парцела во трпение. Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус е без Следење на Информации(За нарачка помала од $7). Кина Пост Воздух Mail / Сингапур Пост е со Следење на Информации.(За цел повеќе од $7). Вие ќе треба да платите дополнителни превозот цена, ако испратите страна на курирската служба DHL / Федекс / UPS / ЕМС.(Побрзо) Ако треба да се купи на повеќе од 1 производ , можете да кликнете на "Додади во Кошничка", ние ќе ви ја испратиме сите производи во 1 пакет.
Спорот : ве Молиме контактирајте со нас (оставете порака на вашиот налог) пред да го отвори спорот, ние ќе ви одговори на вашата порака во рок од 24 часа. (Спор е лошо за нашата продавница, затоа ве молам не't open спор, ако можеме да ги реши проблемите со цел порака). Можете да го отвори спорот директно ако не сте'т добиле вашата нарачка повеќе од 50 дена.
За нас : За рефус нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст. Ние се специјализираат во Електронски Компоненти од 2005 година (Повеќе од 10 години). Ние, исто така, поддршка Фабрика Цел (Електронски Компоненти Kitting Услуга).
Гаранција : Ние обезбеди 60 дена гаранција. Ако постои било кој квалитет на проблемот на стока, таа може да бидат вратени во рамките на гарантниот дена.( Го извести нас како е можно поскоро). Било предмети кои мора да се врати во нивната оригинална состојба за да се квалификува за враќање на парите или замена. Било која се користи/заварени предмети не може да се вратат или да го замени.
Царина : Ние ќе напишам пониска цена на комерцијална фактура да им помогне на купувачите се избегне или намали Царинските должност.(Pleaes остават порака ако сакате да ја прогласи вистинската цена на фактурата). Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија .Овие трошоци се купувачот 's одговорност.
Ви благодариме

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Голи Led, Со 20mm пхб, Со 16mm pcb, 14mm Со пхб, Со 12mm пхб, Со 8мм pcb
Wattage:
365 to 370nm, 375 to 380nm, 380 to 385nm, 385 to 390nm, 395 to 400nm, 400 to 410nm, 410 to 420nm, 420 to 430nm, 430 to 440nm, 450 to 455nm, 460 to 465nm, 470 to 475nm, 490 to 495nm, 590 to 595nm, 660nm, IR 730nm, IR 850nm, IR 940nm, 620 to 630nm, Green 525 to 530nm, 8000 to 10000K, 10000 to 12000K
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,CCC
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Обликот:
Нередовните
LED Чип Модел:
SMD3535
Просечен Живот (часот):
50000
Зрак Агол(°):
180°
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Број на LED Чип:
Други
Напон:
Depend on Power and Color
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Бренд Име:
HotRed
Должина:
NA
База Тип:
NA