.

MBTW806001 MB.TW806.001 За Acer Travelmate 8572 8572G Лаптоп Плоча DA0ZR9MB8D1 HM55 DDR3 GT310M графичкиот процесор

MBTW806001 MB.TW806.001 За Acer Travelmate 8572 8572G Лаптоп Плоча DA0ZR9MB8D1 HM55 DDR3 GT310M графичкиот

DEN 4560.00

Износ
Това е достапна


MBTW806001 MB.TW806.001 За Acer Travelmate 8572 8572 G Лаптоп Плоча DA0 ZR9 MB8 D1 HM55 DDR3 Ge Force GT310 M графичкиот процесор
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.
2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!
3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

Повеќе информации

Број На Модел На:
8572 8572g
Пристаништа:
Wifi,Ethernet,VGA
Примена:
Лаптоп
Тип Socket:
PGA 989
Форма Фактор:
CEB
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Чипсет:
intel HM55
Пакет:
Yes
Меморија Тип:
DDR3
FSB / ХТ:
MHZ
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Бренд Име:
NOKOTION
Форма Фактор:
ATX
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Меморија канал:
Двојно
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Место на Потекло:
Кина (Главниот одбор)
Conditon:
Работат и се скоро нови
Гаранција:
2 Месец
Објектот Состојба:
Скоро Нови
Поддржува Прикаже Излез:
Yes
Проширување Слотови:
WIFI
Повеќе Графички Картички:
Не е поддржано
Интерфејс Тип:
S/PDIF Коаксијален
Производи Статус:
Акции