.

2x 55W 4500LM H7 LED Светла Дење 12V Сијалица Авто Автомобил LED Глава, Светла за Магла Светилка 6000K Белата

2x 55W 4500LM H7 LED Светла Дење 12V Сијалица Авто Автомобил LED Глава, Светла за Магла Светилка 6000K Белата

2937.60
DEN 2350.00 -20 %

Износ
Това е достапна

2x 35 W 4500 LM H7 LED Светла Дење 12 V Сијалица Авто Автомобил LED Глава, Светла за Магла Светилка 6000 K Белата Опис на Производот 100% Сосема нов & висок квалитет.
Долг животен век, до 50.000 часа.
Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија(помалку од 10% од стандардната халоген светилки).
Се применуваат за : светла за магла, дење работи светла, светла и др.
Спецификација :
Приклучок Тип : H7
Моќност : 35 W
Текст : 2.3-2.6 На
Работен Напон : DC12 V-24 V
Зрак Агол : 360 степени
Lumens : 4500 LM
Led Количина : 3 Pcs Epistar чип
Температура на бојата : Белата 6000-6500 K
Материјал : Алуминиум
Големина : Како се покаже слика

Повеќе информации

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
yobuyyowin
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Марка:
За Сите автомобили
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Напон:
12V
Wattage:
90W
Тип Socket:
H7
Led Чип Производител:
Кри
За Автомобил Светилка:
Фарови
Напон:
12-24V