.

Најновите Матирано светла 6.3 V Pinball led 555 W5W 2* 5630 SMD Анти треперење Pinball led светилка за pinball машина

Најновите Матирано светла 6.3 V Pinball led 555 W5W 2* 5630 SMD Анти треперење Pinball led светилка за pinball

DEN 3167.52

Износ
Това е достапна

Ghosting се користи за да се опише однесувањето на LED светлечки dimly кога тоа треба да се исклучи. Тоа е, исто така, повеќе истакнати во игри како Addams Family кои користат многу ГИ затемнување ефекти. Само да одговараат на вашите сијалица број со нашите струја LED осветлување селекција, и да добијат право оние за вашиот pinball машина.Бесплатен Превозот Најновите Матирано Купола светла 6.3 V Pinball led 555 W5 W 2* 5630 SMD Анти треперење Pinball led светилка за pinball машина
LED осветлувањето е најновата "да се направи" нешто во pinball машини. Никогаш не треба да го замени нив некогаш повторно! Ова ДОВЕДЕ е AC/DC, што значи дека може да се користат и контролирани (внесува) и неконтролиран (GI осветлување) штекерите (подножјата). Треперење, или пулсира на LED, се јавува поради тоа што контролирани светилка кола се пулсова и ЛЕР го вклучите и исклучите побрзо од блескаво светилки. Одлична идеја е да се заменат оние тешко да се добие на светилки, или било светилки кои ги држат изгоруваат. Што е разликата помеѓу ghosting и флеш? ADT Пред да се дојде до нашите LED споредба ајде да зборуваме малку за проблемот. Flicker е mostnoticeable во GI кола, бидејќи тие се AC.
Спецификации Сијалица Модел : ba9s #44 #47 Бајонет База Напон : AC/DC 6 V6. Повеќето луѓе никогаш не ќе забележите треперење, иако некои луѓе се посебно осетливи на овој ефект. Иако најчесто се користат interchangeably, треперење е различна од ghosting. На ghosting прашање може да се реши со анти-ghosting ЛЕР или со ажурирање на WPC Игра Rom. Не е важно бренд на pinball машина, Bally, Вилијамс, Стерн, Сега, Податоци Истокот, Чикаго Монета, сите се во можност да ги користат овие различни различни pinball ЛЕР.1 W LED Кол : 2 buc Боја Температура : 6000k Материјал : Пластични Лумен : 30ml LED Чип : 5630 SMD Примена : За Bally, Вилијамс, Стерн, Сега, Податоци Истокот, Чикаго Монета, Сите Pinball Игра Машина светла боја : кул бела/топло бела/бела/жолта/портокал/red/сино/зелено/жолто/розова/виолетова Led диоди се незгодно да го фотографија. Во 1995 година, Вилијамс софтвер дизајнери модифицирани светилка матрица уред возачот да работи околу WPC ASIC прашање. Со користење на овие pinball Led диоди под спортови градилиште сјајна нагоре низ пластика, им даде сосема нов изглед на било pinball машина. Овие се последните светилки што некогаш ќе го замени.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Сино, Жолто, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела, Ладно Бела, Виолетова, Розева, Портокалова
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
Pinball вендинг машина
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
Користење на pinball машина, игра машина
Wattage:
AC DC 6.3V
Напон:
6V
Чип Собранието Тип:
SMD
Wattage:
0.1W
Напон:
DC AC 6V/6.3V
Карактеристики:
Не ghosting/ анти треперење
led база:
T10 194 #555 W5W База Сијалица
Други LED База:
Ba9s #44 #47 Бајонет База Сијалица
Pinball LED Чип:
2*5630 SMD+ Матирано капа
боја:
кул бело/светска војна/бела/жолта/портокал/red/сино/зелено/жолто/розова/виолетова
Модел:
194SMD-П-2(Матирано)
Led Чип Производител:
5630