.

боење со броеви На светлината и на месечината модуларен сликарство дигитални боја со броеви diy дигитално сликање

боење со броеви На светлината и на месечината модуларен сликарство дигитални боја со броеви diy дигитално сликање

DEN 672.00

Износ
Това е достапна


Вклучува 1. Canvers означени со броеви . 2. Дрвена рамка (Опционално). 3. Акрилна Боја се означени броеви. 4. Пример слика. 5. Привезоци (Опционално). 6. 3 сликарски четки Информации
Овој објект е DIY сликарство . Што треба да заврши со себе.

Повеќе информации

Големина (Инчен):
30X40cm Без Рамка, 30X40cm Врамени
Тип:
Масла
Рамка:
Yes
Стил:
Impressionist
Поддршка База:
Платно
Обликот:
правоаголник
Форма:
Еден
Рамка на режимот:
Формулиран
Број На Модел На:
DIY0364
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
Yes
Материјал:
Памук
Медиум:
Акрилик
Предмети:
Пејзаж
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство