.

DIY ITEAD Sonoff 10A WIFI Wireless Smart Исклучете Далечинско за Smart Автоматизација Дома Светлина Поддршка IOS Andriod Телефон

DIY ITEAD Sonoff 10A WIFI Wireless Smart Исклучете Далечинско за Smart Автоматизација Дома Светлина Поддршка

225.12
DEN 209.00 -7 %

Износ
Това е достапна

DIY ITEAD Sonoff 10 A WIFI Wireless Smart Исклучете Далечинско за Smart Автоматизација Дома Светлина Поддршка IOS Andriod Телефон Спецификации : Насловна автоматизација е "Интернет на Нештата". Без разлика на кој начин ќе се користи, статус се синхрони. Поддршка статус следење, апарати за дома статус навремени повратни информации на вашиот Стан. Поддршка Max 8 мерење на времето на задачи за секој додаден уред. Sonoff е ниска цена, прифатлива уред кој ви помогне да се чекор во неверојатно паметни дома. И со поставување на времето распоредот за вашите апарати, што може да се задржи безгрижно живот. Серверот на Sonoff е AWS глобалната сервер. Стан e We Link ви овозможува да го контролирате вашиот уреди лесно. Можете да го преземете на IOS верзија на App Store и Android верзија на Google Play.Ова е само wifi switch. За да инсталирате Sonoff, да обрнат внимание на на ВО и Надвор белег на Sonoff. Отвори на две жолта школки на двата краја 3.Тоа е Wi Fi wireless префрлување кој може да се поврзете со примена на различни видови и брендови.
SONOFF RF
Како да ја преземете СТАН?
​. Sonoff испраќа податоци за cloud платформа преку Wi Fi Рутер, кој ви овозможува да далечинско за контрола на сите апарати со Стан e We Link на вашиот паметен телефон. Лесна инсталација, лесно за ракување и да може да се активира веднаш и stably
Како Snoff Работа ? Sonoff ќе испрати податоци за cloud платформа преку Wi-Fi Рутер, тие се спарите со Wi-Fi низ СТАН, што можете да ги контролирате сите додаде апарати и светла со вашиот паметен телефон или таблет.
Тоа може да биде поврзан со RF далечински управувач, кој ви овозможува да го контролирате вашиот апарати во затворен простор. Sonoff RF integrade со 433 Mhz RF приемник, може да се купи дополнителни RF далечински управувач за контрола на тоа и на локално ниво. На начин на кој на сите наши уреди и апарати ќе бидат вмрежени заедно да ни обезбеди со лесна контрола врз сите аспекти од нашиот дом и повеќе. Поддршка бројни smart Wi Fi прекинувачи еден паметен телефон. СТАН со Далечински Управувач додека телефонот има мрежа(2 G/3 G/Wi Fi), можете од далечина може да го контролираат сите ваши уреди.(Sonoff RF има wifi и rf funcation во исто време) Sonoff RF е Sonoff верзија со 433 MHz RF приемник модул внатре. Sonoff прави сите ваши апарати за дома паметни, додека вашиот телефон има мрежа што од далечина може да го вклучите или исклучите вашите апарати од било каде во било кое време. Карактеристики : Поддршка за Wi Fi мрежа. Капак на школки и завртка цврсто

Answer : ___________________________ Note :
Постојат 2 вида ,1,Sonoff rf /// 2,Sonoff 1. Sonoff е wifi switch воопшто не rf далечински управувач funcation. Поддршка од далечина го вклучите или исклучите додаде уреди. Исклучете го извор на електрична енергија 2. СТАН поддржува - Проверка на сите уреди статус - Далечинско вклучување или исклучување на уреди - Поставување на максимум 8 времето планови Како да работат во СТАН? - Се регистрирате и да се вклучи во - Додадете уреди(авто-пребарување на уреди за да се конфигурира —одберете го уредот да се додаде—одберете wifi да бидат спарени со—конфигурирајте) - контролни уреди(remote го вклучите/исклучите, да го поставите мерењето распоредот, check status (провери статус споделување на уреди) 2 Начини за контрола на Sonoff и Slampher Можете да го контролирате вашиот Sonoff и Slampher од страна на 2 начини : (1)со switch, (2)со СТАН.

Повеќе информации

Камера Опремена:
No
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Бренд Име:
SONOFF
Број На Модел На:
SONOFF
Напон:
ГЛОБАЛНА НАПОЈУВАЊЕ ЗА AC100-250V
Максимална струја:
10A/2200W
боја:
Бела
Големина:
88x38x22mm
Тежина:
52g
Тип На Прекинувач:
СТАН Контрола
Сертификат:
ROHS
Работна температура:
-10 степен - 60 степен
Безжична Фреквенција:
2.4 Ghz
Број На Модел На:
SONOFF