.

Smar видео надзор 4MP AHD Камера Купола Безбедносната Камера со 24 IR Led Ноќ Визија OV4689 Сензор Надзор Затворен Cam за 4MP AHD DVR

Smar видео надзор 4MP AHD Камера Купола Безбедносната Камера со 24 IR Led Ноќ Визија OV4689 Сензор Надзор Затворен

1386.72
DEN 1123.00 -19 %

Износ
Това е достапна

Ако не знаете што е AHD 4 MP, ве молиме проверете во вашиот DVR Menu (мени) за да го проверите опција "Дигитални" времето мора истата слика како мојот фотографијата, ако го имаме, тоа ќе работи; Инаку, тоа нема да работи.1 mm) Општата Сигурност Сеопфатна молња заштита,во согласност со националните и меѓународните standarda;7*24 часа 65 ℃ висока температура стабилен и сигурен тестирање (камера одбор тестирање) Опкружување при работа -10°~60°,влажност 90% или помалку (не-кондензирање) Напојување DC12 V ± 10% Потрошувачка на Енергија Max. 1/3 инчен OV4689 CMOS Сензор За 4 MP. Можете да ја надградите стар аналоген систем за безбедност да 2. Ова резултира во сликата на камерата менување на Црна и Бела за подобар квалитет на сликата. Главниот концепт на AHD е да се достави high definition видео користење на дигитални ТВ (DTV) пренос.6 W Домување Материјал, ABS Тежина на 0,2 kg(за)
Answer : ___________________________ Note : Оваа IP Камера Стандардните HD 3.0 ПРАТЕНИК HD камери без промена кабел правци.AHD 4 MP камерата мора да работат со 4 MP еден. Својата популарност, лесна за употреба, и цврстината го направија тоа е составен дел од нашите животи. Високо Квалитетна ABS Пластика Случај, се Користи Само за Внатрешна
6.2 IR-НА : 0 Lux S/N Сооднос >58d B(AGC ИСКЛУЧЕН) Видео Излез 1 CH AHD HD/CVBS Стандард Singal Излез(Switchable) Max Пренос на Далечина со Текот на 500m преку 75-3 коаксијален кабел(Не користите инфериорни кабли) Инфраред LED 24pcs IR LED 12mil IR Растојание 10-15 Метри (разликата на сцена средина ќе доведе до разлики на МО далечина) Day&Night IR-намалување на филтер со автоматско префрлување Леќа Default 3.6 ММ Леќа, Ако треба други Леќа, ве Молиме оставете порака за да нè на вашата нарачка страница.
Ако имате потреба од тоа, Ние може да се препорача за вас, ве Молиме љубезно кликнете на фотографијата како што е подолу, да Го Додадете во вашата Нарачка Листа, Благодарение ! (ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД/AU Опционално)
ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА :
1. AHD 4 MP не значи NVR 4 MP, NVR 4 MP е само за IP камера 4 MP. Овој објект е AHD 4 MP камера, AHD еден не е на аналогни еден. Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на Филтер, Денот & Ноќ Визија
5. AHD (Аналогни Висока Дефиниција), нова видео формат за зголемена CVBS (КОМЕТАТА*) & HD видео пренос.6 мм Леќа (2. Вашиот DVR мора да ги имате локалните AHD 4 MP еден, а Потоа ќе се работи.(за вашиот референца)
Пакување Листа :
1 * 3 MP/4 MP Купола AHD Камера
1* Упатство
НАПОМЕНА :
Нашата Камера не вклучува адаптер. Стандарден објектив : HD 3. Ве молиме имајте во предвид. Ако користите AHD тестер, ве молиме бидете сигурни дека вашата тестер имаат AHD 4 MP еден. 24 PCS IR LED диоди Со 10-15 МИЛИОНИ IR Растојание
4. Оваа камера може да не работат со ТВ или на друг монитор. Како што конкурираат проштална да аналогни ТВ со светот аналоген switch-off (АСО) и се движи кон возраста на дигитални ТВ, дигиталните технологии, како што ДИГИТАЛНА-Т, ISDB-Т, и ATSC, стана популарна и се неопходни многу како CVBS во аналогни возраст.

Повеќе информации

Сигнал Систем:
NTSC, PAL
Пакет:
4MP AHD
Фокусна Должина:
3.6 mm
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Леќа (mm):
3.6 mm
Сензор Големина:
1/3
Агол На Гледање (Степен):
75°
Алармот Акција:
Никој
Технологија:
Инфраред
Број На Модел На:
SAE50-AX3CV400B
Фокус:
3.6 mm
Стил:
Куполата На Камерата
Поддржани Мобилни Системи:
Никој
Инсталација:
Таванот
Поддржани Оперативни Системи:
No
Аудио Излез:
Никој
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Бренд Име:
smar
Приклучок Тип:
Никој
Сензор:
1/3 инчен OV4689 CMOS
Минимална Осветлување:
Боја
ir-намалување на филтер:
Да,Денот & Ноќ Визија
OSD:
NO
инфрацрвена led:
24PCS IR Led диоди With10-15 МИЛИОНИ IR Растојание
Леќа:
Стандардните HD 3.6 mm (6mm Опционално)
работа:
Мора да се Работи Со 4MP AHD DVR
Резолуција:
4MP 2560*1440
Школка Материјал:
пластични случај