.

1 buc CC2530 Главниот Одбор CC2530F256 2.4 G 4dBm од 2,5 mW Безжична Transceiver Модул Мрежа Zigbee Одбор Модул Надградена Верзија

1 buc CC2530 Главниот Одбор CC2530F256 2.4 G 4dBm од 2,5 mW Безжична Transceiver Модул Мрежа Zigbee Одбор Модул

DEN 168.00

Износ
Това е достапна


6015428115577919 CC2530 US $ 5.13 /парче US $ 5.47 /парче US $ 4.19 /парче US $ 3.30 /парче US $ 4.28 /парче
Драг пријател,
ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме.
Напомена :
Овој модул е за хардверска платформа, нема процедури во фабриката, корисникот треба средно развој! Параметри : 1. Модел : E18-MS1 2. Оперативен фреквенција : 2405-2408 MHz 3. Интерфејс копчиња : 3*8*1.27 mm 4. Оперативен напон : 2.0 V-3.6 V DC 5. Комуникација на ниво : 0.7 VDD-5 VDC 6. Пренесување на моќ : 4d Bm (околу 2,5 m W) 7. Се наоѓаат на Далечина : 200 m (max) 8. Воздухот брзина : 250 Kbps 9. Емисија на струјата : 28m A (4d Bm) 10. Примање на струјата : 27m A 11. Transceiver Должина : 1 ~ 103byte 12. Примање на чувствителност : -97d [email protected] Kbps 13. Работна температура : -40 ~ 85 Степен 15. Влажност : 10% до 90% 15. Складирање температура : -40 ~ 125 Степен 16. Радио фреквенција чип:CC2530 Pin Дефиниција :

Повеќе информации

Број На Модел На:
CC2530 Главниот Одбор CC2530F256
Напон:
Оперативен Напон
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ЕК Купување
Температурата На Работа:
-40 ~ 125 Степен
Состојба:
Нови
Моќ Дисипација:
ireless Transceiver Модул
Тип:
ireless Transceiver Модул
Примена:
ireless Transceiver Модул