.

Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица со Висок Зрак 4000-4200k Супер Vison Ултра Xenon Автомобил Сијалица

Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица со Висок Зрак 4000-4200k Супер Vison Ултра

DEN 940.80

Износ
Това е достапна

lumens :
1570+30%
кп :
130
cri :
99
боја temp :
4000-4200k
г.
Ве молиме консултирајте се со вашиот сопственикот упатство или вашиот локален автомобил дилер за коригира моделот.58
вати :
55w
база :
PX26d
стакло :
T4-5/8
филамент :
C8
fil.46 инчен (62.
Ниска вредност е лесно за царинење и слободни должност.5 MM)
горат пос :
запали светилка во БИЛО која позиција
јас.lumens :
1550
кп :
120
cri :
99
боја temp :
4000-4200 K
г.
повисока температура на бојата е, полошо патот ефект ќе биде, пократок животен век.
Item Title :
Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55 W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица Висока Зрачна
4000-4200k Супер Vison Ултра Xenon Автомобил Сијалица
Ќе Одговара :
Автомобил Со Ниска Зрак Сијалица & Висока Зрачна Сијалица
Боја Излез :
Жолто Бела, но подобро lumens од 4300k (со навестување на сините од далечина)
Fitment Тип :
H7 55 W Халоген Светилки - 2x Пиновите на база на светилки
H1 55 W Халоген Светилки - 1x пиновите на база на светилки
Квантитет на пакет :
2 ПАРЧИЊА H7 55 W Халоген Бул Супер Vison Ултра Ноќ Прекинувач Светилки
2 ПАРЧИЊА H1 55 W Халоген Бул Супер Vison Ултра Ноќ Прекинувач Светилки
Kelvins :
4000-4200k H7 Халоген Светилки 55w Ноќ Прекинувач (100% Патот Regal )
4300 K H1 Халоген Светилки 55 W Ноќ Прекинувач(100% Патот Regal )
Гаранција :
1 година (250 часот живот)
Функција
Автомобилската Светилка Автомобил Светла Халоген сијалица H7 12 V 55 W Ноќ Прекинувач Супер Визија Ултра H1 12 V 55 W Ноќ Прекинувач Супер Визија Ултра
Високи перформанси Автомобилската светлина Халоген светилки – Супер Визија Ултра
Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55 W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица со Висок Зрак 4000-4200k Супер Vison Ултра Xenon Автомобил Сијалица Нови перформанси светлата Ниска зрак светлина и висока зрачна светилки 30% повеќе од светла До 40 метри повеќе светлина отколку стандардните светилки Посебни сино-слој испорача white & јасно светла Максимална безбедност & видливост до 250hrs, 30% Подолго од Стандардните Супер Бела
Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55 W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица со Висок Зрак 4000-4200k Супер Vison Ултра Xenon Автомобил Сијалица
категорија :
Халоген Сијалица H7
volt :
12v
засилувач :
4.984 инчен (25ММ)
горат пос :
запали светилка во БИЛО која позиција
јас.часови :
250 часа
забелешки :
помошни светилка
сина слој стакло
итни vehical светилка
халоген гас
светлата светилка
спецификации потврдена против ANSI-SR25 D1997
стил : H1 халоген сијалица
Нови H7 Халоген 12v Сијалица 55 W Ниска Зрак H1 Халоген Сијалица со Висок Зрак 4000-4200k Супер Vison Ултра Xenon Автомобил Сијалица
П : сакам бела боја на светлина, како да се избере боја температура?
Повисока температура на бојата значи бела светлина, халоген сијалица е тешко да се светлина чиста бела.5s
стакло :
T2-3/4
филамент :
C8
fil.
3100 K- Оригинални Автомобил крушка, Жолта светлина, силна пенетрација
4300 K- Бела боја со жолта комплет xenon светилка температура на бојата
5000k - Бела малку жолта, највисоката температура на бојата регулатива во Европа
П : Дали оваа крушка одговара на мојот автомобил?
A : Нашата светилки се универзален модел, тоа може да се вклопат многу автомобили.

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
4200K Жолто Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
55W
Автомобил Марка:
Универзална
Бренд Име:
BERGRAND
Напон:
12V
Автомобил модел:
Универзална
Температура На Боја:
4200K
Извор На Светлина:
халоген
фитинг:
H7 H1 55W
Тип На Сијалица:
автомобил-стил
Автомобил Светла Сијалица:
H7 Светлата 55w
Извор На Светлина:
Халоген Светла
Надворешна Светлина:
h7 светлата
Нови H7:
h7 12v 55w
Температура На Боја:
4200K Супер Визија Ултра
Автомобил Халоген Headlamp:
Висока Зрачна Сијалица
Автомобил Извор На Светлина:
Халоген Сијалица H7 H1 Xenon
Ксенон 55w Headlamp:
H1 H7 Светлата