.

2017 Нова Мода Аниме Dragon Ball Унисекс Мажите Sweatshirt Хип Хоп Sudaderas Hombre Бејзбол Јакна Грб Тренерки

2017 Нова Мода Аниме Dragon Ball Унисекс Мажите Sweatshirt Хип Хоп Sudaderas Hombre Бејзбол Јакна Грб Тренерки

2048.64
DEN 1332.00 -35 %

Износ
Това е достапна


Добредојдовте на нашата продавница 1 . Според висината и тежината се препорачува големина маса е за повикување само. ве молиме посетете ја нашата кога наредил. ве молиме оставете порака за да ја вашата висина и тежина 2. Сите ние сме за Азија големина, големината на големина е помала од сад и Европската големина големина, па кога да нарачате, ве молиме изберете големина на големи 3. Следните мерни единици за cm, бидејќи тоа е прирачник за мерење, мерење метод,секој човек е различен, па ве молиме да се овозможи 1-3 см грешка, 1 cm е еднаков на 0.39 инчи
Големина На Табелата
Азија Големина
Рамо
Градите
Lenght
Sleeve
Единица
cm
cm
cm
cm
S
39
96
62
60
М
41
100
64
61
L
42
105
65
62
XL
43
110
67
63
XXL
45
115
69
64
1.Цел големина е Азија големина, генерално 2 димензии помали од ЕУ/САД големина .
2.Над големина за прирачник плочка мерење, ве Молиме овозможи 1-3cm грешка! (1cm=0.39 инчи)
3.Треба да се избере облека градите е обично поголема од вашето тело градите 5-10 CM, Инаку тоа ќе бидат многу тесни!
4.Големина водич табела е врз основа на долгогодишното искуство од продавачот, За повикување само! Ако не сте сигурни, исто така може да ми кажете вашата висина и wight, ние може да ви помогне да изберете големина!
Големина Упатство
Висина
Тежина
50 KG
55 KG
60 KG
65 KG
70 KG
75 KG
80 KG
85 KG
90 KG
95 KG
100 KG
165 CM
М
М
L
XL
XXL
XXL
XXXL
XXXL
4 XL
170 CM
М
М
L
XL
XXL
XXL
XXXL
XXXL
4 XL
5 XL
175 CM
М
L
L
XL
XXL
XXL
XXXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
180 CM
L
XL
XXL
XXL
XXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
185 CM
XL
XXL
XXXL
XXXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
190 CM
XXXL
4 XL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
195 CM
5 XL
5 XL
5 XL
200 CM
5 XL

Повеќе информации

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Пол:
Мажи
Тип На Објект:
Дуксери,Суичери
Шаблон Тип:
Крпеница
Дебелина:
Стандард
Бренд Име:
Aliman&Xiangqing
Јака:
Стенд
Затворање Тип:
Еден Гради
Облека Должина:
Редовни
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Полиестер,Ацетат,Памук
Монтажни Дел:
Никој
Тип:
Тенок
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Број На Модел На:
5853
Стил:
Новина
Маскирани:
No