.

LC237 LC235 refillable мастило кертриџ за Брат MFC-J5720/ MFC-J4120/MFC-J4620/MFC-J5320 со целосна мастило

LC237 LC235 refillable мастило кертриџ за Брат MFC-J5720/ MFC-J4120/MFC-J4620/MFC-J5320 со целосна мастило

960.00
DEN 835.00 -13 %

Износ
Това е достапна


Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква.
Ве молиме имајте на ум ова.
Refillable мастило кертриџ за Брат lc237xl lc235xl со целосна мастило
Тип : refillable мастило кертриџ
Чип : со чип
Мастило : со мастило
Боја : Б. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. Ви благодариме!
Купувачи Информации :
1. Ве молиме пополнете во вашата целосна адреса за испорака, точниот број на телефон за да се обезбеди навремена испорака на нарачката
4.
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3.
П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот.Сите производи надворешниот изглед, боја се земе материјалот објект како слика за само снабдување со референца. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : Австралија
Што ќе добиете?
4 парчиња сет refillable мастило кертриџ за брат со мастило
Производ серија е различен, чип може да биде различен.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ве молиме според вашите оригинални мастило касети модел кога купувате касети. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата.

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Брат
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
Обоени:
Yes
Број На Модел На:
refillable мастило кертриџ за брат lc 237 lc 235
Мастило:
со мастило
Место на Потекло:
Guangdong,Кина(Копно)
Сертификат:
ISO9001&14001