.

1set Refillable мастило кертриџ PGI2200 За Canon MAXIFY М Б 5020/MAXIFY М Б 5320 MAXIFY јас Б 4020 MB5120/MB5420/IB4120

1set Refillable мастило кертриџ PGI2200 За Canon MAXIFY М Б 5020/MAXIFY М Б 5320 MAXIFY јас Б 4020 MB5120/MB5420/IB4120

811.20
DEN 706.00 -13 %

Износ
Това е достапна

Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената. Избришете го вишокот капки внимателно користете ткиво да се апсорбира непотребни мастило околу мастило штекер. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
2) Refillable - Save $$$ страна никогаш не морале да купат друг мастило кертриџ повторно!
3) Еколошки - ти никогаш не Ќе мора да се фрли далеку друг кертриџ повторно!
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : Северна Америка
Што ќе добиете?
4 парчиња сет refillable мастило кертриџ за Canon без мастило
Производ серија е различен, чип може да биде различен. Не треба да ги ресетирате,тоа може повторно да се користи повторно и повторно. Ве молиме според вашите оригинални мастило касети модел кога купувате касети.
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Инаку вие ќе бидете одговорни за какви било последици
*Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата. Ви благодариме! Купувачи Информации :
1. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати.

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Број На Модел На:
за canon PGI-2200xl
Чип Статус:
постојана чип
Место на Потекло:
Кина
Сертификат:
ISO9001&14001