.

1 BUC Seiki SK-720T 110V/220V 60W Сериски (РС -232) и USB Конектор Винил Машина Модел на Машина за Сечење

1 BUC Seiki SK-720T 110V/220V 60W Сериски (РС -232) и USB Конектор Винил Машина Модел на Машина за Сечење

DEN 12768.00

Износ
Това е достапна


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
1 BUC Seiki SK-720 T 110 V/220 V 60 W Сериски (РС -232) и USB Конектор Винил Машина Модел на Машина за Сечење
Сликата покажува :
Опис :
Оваа сечење плотер SK-720 T е 100% сосема нов и е со висок квалитет, лесно за ракување и да ги зачувате.
Карактеристики На Производот 1. Нашите сечење плотер ќе бидат откриени два пати од фабриката пред продажба; 2. Нашата компанија плотер е школка е направен целосно од алуминиум, компактен и издржливи, прецизност калапи. 3. Матична плоча со dual-ПРОЦЕСОРОТ контрола, оригинални IC чип, стабилни перформанси 4. Stepper мотор со високи перформанси, сила, брзина 5. Количка нож притисок поголем деформација врежани мали букви 6. Дома позиција, итни стоп функција, работата може да се прилагоди во време за доброто на корисниците 7. Кинески LCD widescreen, лесен за ракување 8. Ултра-тивка дизајн, ниско ниво на бучава 9. Нож меки слетување, висока-брзина, долго се на хартија 10. Ал-оската прецизност обработка целина, како сребро knurled вратило. 11. Се прилагодува на различните спецификации на хартија храна ширина од слични модели 12. Резба брзо, не бавно крива резба 13. Прилагодливи притисок ролери, на хартија не одат на погрешна долги шетање, хранење, бескрајно долга, обратна хартија храна функција 14.100% сопствена меморија, застанете на сигнал линија продолжува букви, многу погодно. 15. Вграден регулатор на напон префрлување напојување, широк напон спектар 16. Голем LCD екран (англиски) текст на екранот, подесување на параметрите корисна. 17. Единствена коло дизајн да се направи машина работи повеќе стабилен и сигурен. 18. Напредниот дизајн и прецизност производство на механички структура, врежан мал збор не е деформирано. 19. парична казна прецизност обработка на челик ролери rachis, ролери и механички диск систем, хартија не гарантира долги прошетка отстапување. 20. брзо податоци репликација способности, да се подобри работата efficienc
Производ параметар
Тежина : 18kg
Пакет : 100*32*43cm
Сечење Брзина : 10-800mm/s 31.5 ips(инчен во секунда)
Сечење Сила : 10g-500g
Резолуција : 0.001
Конекција : Сериски (РС -232) и USB конектор
Командата/Јазик : DMPL HPGL Компатибилни.
Компатибилен со : Flexi,Sign Lab,Sign Cut,Art Cut,Win PCSign,Core Draw...
Мотор Тип : Чекор Моторни
Напојување : 220/110 V,50/60 Hz,45 W Пакет се Вклучени :
1 x винил машина SK-720 T

Повеќе информации

Бренд Име:
YunlinLi
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
SK-720T
Тип:
Вертикална
Пакет вклучувајќи:
софтвер/англиски упатство
Тежина:
18kg
моќност:
60W
прикачите:
софтвер/англиски упатство
Модел:
SK-720T