.

Colloid Мелница Машина 3KW од не ' Рѓосувачки челик вертикална Мелење Машина JML80 Индустриски мелење машина

Colloid Мелница Машина 3KW од не ' Рѓосувачки челик вертикална Мелење Машина JML80 Индустриски мелење машина

DEN 54960.00

Износ
Това е достапна


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
Опис
Вертикална colloid мелница, која ние се воведе новата технологија и нова опрема, мокра обработка на ultrafine честички, главно се користи во лабораторија, која е погодна за лабораториска употреба, исто така може да се користи во мали серија на производство, што се применува на сите видови на течност, полу течност, емулзија хомогенизација, emulsification, дисперзија, мешање, дробење, мешање, мелење , па како да се добие задоволителен казна за обработка на производи.
Colloid мелница апликација индустрија :
1. Прехранбената индустрија : алое, ананас, семе од сусам, чај, сладолед, месечината торта кутии, путер, џем, овошни сокови, соја, грав паста, црвениот bean паста, а во млеко, млечни протеини, соја млеко, пијалоци и така натаму.
2. Хемиска индустрија : бои, пигменти, бои, бои, дизел, пластика, кожа, итн.
3. Фармацевтската индустрија : сируп, биолошки производи, треска-црниот дроб масло, полен, млеч и сл.
4. Секојдневно хемиски, детергент, шампон, паста за заби : чевли полски, виш козметика, сапун, туш гел, pomade итн.
5. Други индустрии : пластична индустрија, текстилната индустрија, хартија индустрија, хемиска индустрија, заштита на животната средина, заштеда на енергија, нано материјали, од големи и средни училишта, научно-истражувачки единици, итн.
Производот За Трофеи
Ако ви треба друг модел на овој вид на машина, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Повеќе информации

Димензии:
35*35*93cm
Бренд Име:
YunlinLi
Извор На Енергија:
Електрична енергија
Променлива Брзина:
No
Номинална Напон:
380V/220V/110V
Не-Оптоварување Брзина:
На 20 милиони/s
is_customized:
Yes
Тежина:
84kg
Број На Модел На:
JML80
Тип:
Други
Номинална Влезна Моќност:
3KW
Не-Оптоварување Брзина:
2880r/мин
емулзија финост:
2-50um
Капацитет:
0.3-1T/H
прилагодени опсег:
1-0.01 мм
пополнување излез дијаметар:
25
DIY Материјали:
Електрични