.

5PCS Црвено Рокер Брод Префрлете се осветлени Неонски Светлина DPST 4Pins 2Positions за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА 19x13mm Snap-in Панел Планината 10A 125VAC/6A 250V

5PCS Црвено Рокер Брод Префрлете се осветлени Неонски Светлина DPST 4Pins 2Positions за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ

DEN 91.20

Износ
Това е достапна

Врска / Столбови Тип : DPST (Двоен Скок Еден Фрли) Терминали Број : 4 Игли Позиции Број : 2 Позиции (ON/OFF) Напон / Тековни : 6 A 250 VAC, 10 A 125 VAC Монтирани Дупка Големина : 19 X13mm Боја : Црна , Црвена Материјал : Пластични , Метални Температурата на работа : -25 C - +85 C Електрични Живот : 10000 Циклуси Пакет Вклучуваат : 5 Pcs Рокер/Брод Прекинувач со Неонски Светлина
19x13mm Дупка SPST 19x13mm Дупка SPDT 19x13mm SPDT 19x13mm Дупка DPDT 19x13mm Дупка Двојна SPST 19x13mm Дупка Двојна SPST Со Светлина 19x13mm Дупка SPST Со Светлина Водоотпорен Капа

Повеќе информации

Тип На Објект:
Прекинувачи
Тип На Прекинувач:
Рокер Префрлате
тековната:
10A
Гаранција:
1 година
сертификација:
CCC
Материјал:
Пластични
Терминали Број :
4 пина
Позиции Број :
2 Позиции (ON/OFF)
Монтирани Дупка Големина На :
19x13mm