.

measy w2h wirelss hdmi тесто од WiFi Екранот Miracast ТВ Dongle безжично поврзување HDMI Full HD 1080P Приемник

measy w2h wirelss hdmi тесто од WiFi Екранот Miracast ТВ Dongle безжично поврзување HDMI Full HD 1080P Приемник

DEN 10320.00

Износ
Това е достапна


measy w2h wirelss hdmi тесто од Wi Fi Екранот Miracast ТВ Dongle безжично поврзување HDMI Мулти-дисплеј Full HD 1080 P Приемник
Вовед
Овој HDMI ™ Безжична extender користи Безжична HD технологија која овозможува голема брзина, високо ниво на перформанси на безжична комуникација меѓу електроника,компјутерските и мобилни уреди. Работи во uncrowded 60 GHz фреквенциски опсег,тоа не е предмет на пречки од страна на Wi Fi сигнали,микробраново зрачење, или cordless телефон. Тоа е комбинација на висок пропусен опсег капацитет да стабилна грешка-поправните установи да се достави некомпресирани HD видео, мулти-канален опкружувачки звук. Тоа го поддржува највисока резолуција до [email protected] Hz,и предавателна растојание на безжични може да биде до 30m.
Карактеристики
1. Поддршка HDMI 1.4 верзија
2. Поддршка за 3 D видео формат
3. Поддршка HDCP1.4
4. Поддршка на највисоката резолуција до 1920x1080/60 Hz
5. Поддршка на највисоките го оценувате 1.485 G и ТМД часовникот до 148.5 Mhz
6. Поддршка некомпресирани пренос
7. Работи во 60 GHz фреквенциски опсег, тоа не е предмет на пречки од страна на Wi Fi сигнали, микробраново зрачење, или cordless телефони
8. Најдолго растојание може да се 30m кога резолуцијата е 1080p
9. 5 V/1А моќ адаптер
Конекција и Работа :
1 : Поврзете го HD извор на влезот на безжичниот extender TX со 1 hdmi кабел
2 : Поврзете го излезот на безжични extender RX да дисплеи со 1 hdmi кабел
3 : Поврзете 5 V/1А адаптер за TX и RX.
4. Копчето за ресетирање : тоа е reset копчето за систем за ресетирање,можете да притиснете на копчето за околу 10 секунди за враќање на фабричките Поставки
Answer : ___________________________ Note :
1. Таа работи во uncongested 60 GHz фреквенциски опсег pls не става пречки помеѓу TX и RX да им даде на игра на најдобри перформанси.
2. TX и RX треба да се совпадне да се користи, кога ќе се направи TX и RX за враќање на фабричките подесувања, тоа ќе заврши појавување автоматски.
Пакетот вклучува :
1. HDMI Предавателот & HDMI Приемник
2. Адаптер
3. Упатство

Повеќе информации

Тип На Објект:
тв стап
Број На Модел На:
Measy W2H
Далечинска Контрола:
Не Се Вклучени
Бренд Име:
measy
Снимање:
No
Конектори:
HDMI
Тип:
Висока Дефиниција
Декодирање Способност:
1080P (Full-HD)
Хард Диск Капацитет:
< 100GB
Конектор A:
HDMI
Надворешниот Дијаметар:
Wireless HDMI extender
Тип:
Безжична HDMI extender 60GHz
HDMI Resolution:
[email protected]
Безжична растојание:
30m