.

2.4 Ghz 3dbi морон wif антена со магнетна база продолжување кабелот од 1,5 m SMA машки конектор + IPX / у.fl Да SMA Женски Pigtail

2.4 Ghz 3dbi морон wif антена со магнетна база продолжување кабелот од 1,5 m SMA машки конектор + IPX / у.fl

DEN 230.40

Износ
Това е достапна

2.4 Ghz 3dbi морон wif антена со магнетна база продолжување кабелот од 1,5 m SMA машки конектор + IPX / у.fl Да SMA Женски Pigtail Кабел 15cm за PCI Wifi Картичка Безжичен Рутер
Карактеристики На Производот :
Бренд НОВИ
Тип : 2.4 Ghz морон антена
Фреквенција : 2.4 - 2.5 GHz
V. S. W. R. :
Стекнат : 3 d Bi
Отпорност : 50 ohm
Конектор : SMA машки
Опционален приклучок : RP SMA/TNC/MCX/MMCX
Антена Висина : 158mm
Стил : Магнетна База
Продолжување на Кабел : 1.5 М или на барање
Се користи за : 2.4 G рутер,wifi рутер,huawei wifi рутер,итн.
Компатибилен со : Радио Производителот Радио дека користите У FL конектор Proxim ORi NOCO Мини PCI Компоненти En Genius
NL-5354 MP Плус Мини PCI адаптер,NL-3054 CB Плус Мини PCI адаптер, NL-3054 MP Плус Мини PCI Адаптер, NL-2511 MP Плус Мини PCI Адаптер Senao NL-5354 MP Плус, NL-3054 MP Плус, WMP-3000 Zcommax
XG-900, XI-625 Ubiquiti SR4,SR71-E,SR9 Router BOARD 52n Compex WLM54-ДИСТОРЗИИ,WLM54 G-23
Карактеристики : 1 Конектори
SMA женски
У fl ( IPX ) 2 Изборен Кабел
1.13 кабел default
1.37 кабел
RG178 3 Изборен Должина
4" (10cm)
6" (15cm) стандардна
8" (20cm)
12"(30cm)
Ако ви треба друг кабелски или други должина,ве молиме контактирајте со нас. Обичај кабел е на располагање!
Количина : 1pc антена + 1pc кабел

Повеќе информации

Бренд Име:
DexMRtiC
Број На Модел На:
WIFI Антена
Фреквенција:
2400-2500MHz
Добивка:
3dBi
Отпорност:
50 Ohm
Должина на кабел:
1.5 м
Конектор тип:
sma машки