.

BigBigRoad За Fiat Viaggo Автомобил Син Екран пред огледало DVR + rear view camera возење видео рекордер со Оригинални Заградата

BigBigRoad За Fiat Viaggo Автомобил Син Екран пред огледало DVR + rear view camera возење видео рекордер со

4384.32
DEN 3946.00 -10 %

Износ
Това е достапна

Автомобил Огледало DVR Камера Син Екран FHD 1080 P Двојна Леќа Видео Рекордер Цртичка Cam Паркинг Следи со Оригинални Заградата Главните Карактеристики :
1 , 4,3-инчен IPS Голема Екранот
4.3 инчен IPS екран обезбедува инстант видео репродукција. Да ја докаже својата невиност во секунди, додека останатите на патот.
2 , Снимање FHD 1080 P Видео Квалитет
Рекорд на најдобар квалитет на видео со allwinner . Повисок квалитет на слики помогне да се идентификуваат
од витално значење деталите, како што се регистарски таблички, возачот на акции и патот карактеристики кои може да ја докаже својата невиност.
3 , Двојно Камера Истовремено Снимање
Овој Автомобил DVR има две камери, кои се овозможува истовремено снимање на видеа од два различни агли. Кога автомобилот во Обратен
Опрема, овој автомобил dvr автоматски ќе се префрлат на задниот дел на сликата на камерата приказ со паркинг линија.
4 , Врвот WDR обработка на слика технологија
Широк динамична рамнотежа на обработка на слика технологија ќе се обезбеди кога dvr во сенка, рефлексии,blacklight и други груби
услови на осветлување, тоа сè уште можеше да го фати high-definition, детален, реалистични слики.
5 , Движење Откривање
Ако не се движи објектот пред DVR пред камера, движење откривање ќе им овозможи DVR автоматски да започнете да снимате било движат акција
6 , Цикличното Снимање
Благодарение на Цикличниот снимањето, вие ќе добиете безброј снимањето, како камерата автоматски се појавува најстарите датотеки.
* Напомена : ве Молиме да не информирате на вашиот автомобил модел и вашата оригинална заградата внатре фото ако сакате да се купи
производ, што ќе ви помогне да се избере точниот заграда, ако не ни се јасни информации, ние може да се
не е брод од својата цел. Производ Детали Само одговара За Fiat Viaggo Функции. FHD 1080 P Видео, Full HD Резолуција, Широк Поглед Агол Ноќ визија SONY IMX 322 1/3 CMOS сензор, поддршка WDR, 170 степен поглед агол, F2.0 , 6 парчиња очила камера, носи видео квалитет што го покажа подолу : Вграден-во G-Сензор Изградена-во G-Сензор, Зачувување на важни видео кога се сруши,ненадејно сопирање на посебна папка за да се избегне тоа беше overwrote. Можете рачно да поставите G-Сензор чувствителност од вашиот DVR.

Повеќе информации

Sd Мемориска Картичка:
Class10 8G ТФ-Картичка, Class10 16G ТФ-Картичка, Нема ТФ-Картичка
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,Micro SD/ТФ,USB2.0
Слики Сензор:
Cmd Ov7950
Специјални Функции:
OSD Language:
Шпански,Француски,Јапонски,Португалски,Тајландски,Кинески (Поедноставен),Руски,Кинески (Традиционалните),Италијански,Германски,Русија,Англиски,Корејски
Батеријата:
Вграден-во
Агол На Гледање:
170°
Број На Леќи:
2
Видео Формат:
MPEG-4,AVI
Оригиналниот Пакет:
Yes
Траење На Батеријата:
Како што е прикажано
Екранот Размер:
16
Макс Надворешна Меморија:
32g
Големина На Дисплеј:
4.3 Инчи
Собранието На Чекање:
Rearview Огледало
Екран На Допир:
No
Чипсет Производител:
Allwinner
Бренд Име:
BigBigRoad
GPS logger:
Никој
Видео Кодот:
H. 264
Пиксели:
1200Mega
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Рамки Во Секунда:
25
Камерата Резолуција:
1920x1080
ОДГОВАРА ЗА:
Автомобил 12V