.

18mm 20mm 22mm Брзо Ослободување Watchband за Seiko Мажи Жени Види Бенд 5 Покажувачот Нерѓосувачки Челик врвка за околу Рака Појас Линк Хривнија

18mm 20mm 22mm Брзо Ослободување Watchband за Seiko Мажи Жени Види Бенд 5 Покажувачот Нерѓосувачки Челик врвка

DEN 575.52

Износ
Това е достапна

18mm 20mm 22mm Брзо Ослободување Watchband Нерѓосувачки Челик за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) 2 Бои : Црна, Сребрена ЦРНА, СРЕБРЕНА Карактеристики : - Ширина : 18mm 20mm 22mm - Должина на : 175mm - Боја : Црна, Сребрена - Направени од таписерии од не ' рѓосувачки челик, - го Персонализирате вашиот види, и удобен за носење - Прилагодлива големина за индивидуални зглоб - Една страна притиснете тока, здрав и никогаш не падне - Со брзо ослободување пролет барови, корисна за да се инсталира и да се одвои бендови, без никаква алатка, само со рака! Компатибилни Модели : - за Seiko со Право се Види на Лицето (Премиер/Sportula/Lukia/Mechanical/Aux/Seiko 5/Хронограф/Супериорен/Presage/Кинетички/Gents/Жени/Мажи, итн.) Забелешки : - Ако вашиот гледате модел не е на листата погоре, ве молиме бидете сигурни дека вашата види лицето е погоден и обидете се да се измери види повлечи себе. Како да се Користи Види Алатка : 1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме да го користите "Круг во Облик на" крај на се види алатка да им помогнам "Јама" крајот на pin. Ако тоа се уште е тешко да се движи pin, држете го види алатка цврсто со посочувањето на "Јама" крајот на pin-от, и да се обидат да го користат чекан или други алатки слично да затропа на "Вилушка во облик на" крај на се види алатка, тогаш pin ќе се пресели надвор. 2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на средниот дел на види алатка, додека pin-от е се уште. Пакетот вклучува : 1 x Види Бенд 1 x Види Алатка 2 x Брзо Ослободување Пролет Бар

Повеќе информации

Бендот Ширина:
18mm, 20mm, 22mm
Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Затворач Тип:
Виткање Затворач Страна Притиснете Копче
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Број На Модел На:
Брзо Ослободување на Рака за Seiko
Бендот Должина:
И 17,5 см