.

Топла F женски џек да се RP-SMA машки конектор прав агол со RG-316 Коаксијален АНТЕНСКИ Pigtail Скокач кабел 8 20cm RF кабел Висок Квалитет

Топла F женски џек да се RP-SMA машки конектор прав агол со RG-316 Коаксијален АНТЕНСКИ Pigtail Скокач кабел

216.00
DEN 184.00 -15 %

Износ
Това е достапна


* Ние го цениме вашиот бизнис!
* Ако имате било какви прашања, ве молиме испратете порака до нас секое време! ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Со Почит!
Ви благодариме за вашето време и со Среќа!
Авторските права од страна на Tanger 2005-2015
.
* Ве молиме контактирајте со нас ако не го добиете вашиот пакет за повеќе од 30 дена откако ќе плаќање, ние ќе ги пратите тоа.
* Ние брод вашата нарачка во рок од 1-2 работни дена по уплатата примени ( освен за викенди и празници ).
* Ако сте незадоволни од било која причина, pls. Ние ќе го испратам до вас преку е-маил. контактирајте со нас да ) .
* Ви благодариме за вашиот разбере и поддршка.
* За голема количина купувањето, ве молиме ни e-mail или да испратите порака да се бара котација.
* Ако примите погрешна предмети. опсег : -65 ~ +165 (ЈП кабел -55 ~ +85)
* Отпорност : 50 ohm
- Пакет се вклучени : * 1 x F женски џек да се RP-SMA машки конектор десен агол RG316 Коаксијален АНТЕНСКИ Низок Губење кабел 8inch 20cm
- Важни Совети :
* Доколку сакате овој елемент во 50cm должина, наместо 20cm должина, може да се одржи редот на оваа 20cm кабел заедно со објектот "30cm Наставката-кабел" во исто време.

Повеќе информации

Број На Модел На:
C147F316R2L20
На едниот крај Конектор A:
F женски џек ( надвор завртка & центар дупка женски pin)
На другиот крај Конектор Б:
RP-SMA машки право агол ( внатре завртка & центар дупка женски pin )
кабелот тип:
RG316 Pigtail Кабел
Должина на кабел:
8inch ( за 20cm )
Врска Заштита:
Црна Топлина се Топи Намали Цевка Versafit или еквивалент
Оперативен Фреквенција:
со Највисок Квалитет, >= 2.4 Ghz 3Ghz 5.8 Ghz, 8Ghz...
Земјата Регион на Производство:
Кина, Хонгконг Шенжен
Конектор Позлата:
Злато Позлатен Контакти, Вистински Тефлон Изолатор
Конектор Сол Спреј Тест:
>= 24 часа - 48 часа
Монтажа:
Машински Месинг Изградба Crimp Кабел Планината