.

Бесплатно купување на Чисто растителна црн пипер масло етерично масло стимулира умот carminative издувни

Бесплатно купување на Чисто растителна црн пипер масло етерично масло стимулира умот carminative издувни

1582.56
DEN 1029.00 -35 %

Износ
Това е достапна

Покрај тоа, црн пипер, исто така може да се стимулира слезината , црвени крвни клетки погодени новороденче , затоа се многу корисни за анемија , тешка bruising или крварење може да ја користите за да го надополнува црвени крвни зрнца.
Совети На Етерични Масла . Чисто етерично масло не може да се примени директно на кожата., актуелни се користи за масажа на нозете , може да се подобри на кожата ringworm .
4, употребата на овој производ , ве молиме да се избегне рани, чиреви на кожата и абнормалности делови . Стави етерични масла во нерѓосувачки челик , Стакло или порцелан да се разредува.
Одлични Ефекти На Етерични Масла. Бремените жени и жената во текот на менструалниот период ues со предупредува.
6 , мора да се користи низок сооднос , износот е премногу висок и може да предизвика алергии, се препорачува 1%.
Главната состојка pinene, caryophyllene , и црн пипер алдехид . Не се стави етерични масла во контејнери кои се лесно растворливи или има боја во нив. Ублажат напнатоста во мускулите поради има улога , така што долготрајната работа движење или нога замор , болка во мускулите , итн.
[Употреба Белешки]
1 , мириси : капе 1-2 капки на светлина или ароматерапијата темјан печка , неговата музика инспирирана, во нервниот замор или емоционална криза, поради стимулација може да донесе виталност. , може брзо да се ублажи , додека недостатокот на вежбање или вкочанетост на мускулите или напорно вежбање пред и после , исто така, се ефикасни . Тоа треба да се чуваат на темно стаклено шише.
[ Ефикасноста дух]
Тоа може да зајакнување на телото, умот и есенцијални масла, како што се лошата атмосфера или притисок и збунетост кога тие може да го стимулира умот да се трансформира на државата на ослободување .(треба да тест лаванда етерични масла и масло од чајно дрво за мала област. Да се чува вон дофат на деца. Промовира регенерација на клетките. Третман на инфлуенца , болка, гасови , ревматизам , ладно диск
[ Мирис ]уникатна арома пипер , зачинета бр .
Англиски име : Blackpepper
Ботаничкото Име : Пајпер nigrum
Екстракт Извор : овошје
Екстракција Метод : Дестилација
Потекло : Малезија
[Забелешка]
1 , чиста undiluted етерични масла може да не бидат директно да се примени на кожата
2, масло молекули прецизен инфилтрација , капе неколку капки етерични масла не треба да надминува 6 капки етерично масло чувствителни загрижени ве молиме да се откажат од скромен пораст на бројот на капки . Тест метод : Добро се меша пад на чисто етерично масло со 3 капки на база на масло да се применува малку зад увото или да мирис. Тоа не може да го замени дроги. Поправка на оштетените клетки ткива.
[ Ефикасноста телото]
Со анти - спазам, carminative издувни гасови , мазна пренос и побудување функција, така што е погодна за лекување на гастроинтестинални болести.

Повеќе информации

НЕТО-WT.:
5ML, 10ML, 30ML, 50МЛ, 100ML
Бренд Име:
Растенијата Подарок
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Состојка:
100% Чисто растителна црн пипер етерично масло
Тип На Објект:
Етерично Масло
акни акни козметика на efficacies:
анти-оксидација
козметика на efficacies:
/, анти чувствителен, намалувањето пора, firming lift
козметика efficacies:
xx
козметика функција:
Чистота
направи нејзината трансформација државата:
Го стимулира умот