.

Buildreamen2 Автомобил 5630 Чип Внатрешни работи LED Комплет Пакетот LED Сијалица Бела Карта Купола Табличка Светлина За Субару Шумите 1998-2012

Buildreamen2 Автомобил 5630 Чип Внатрешни работи LED Комплет Пакетот LED Сијалица Бела Карта Купола Табличка

954.72
DEN 678.00 -29 %

Износ
Това е достапна

Детали за производот : Време да се размислува за надградба досадна халоген внатрешни работи светилки да ДОВЕДЕ оние ? Ние веруваме дека вашиот сакан автомобил заслужува подобро LED третман со овие најнови ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Нашите 5630 led чип комплет се 4-5 пати посветла од други LED светилки користење старомодна SMD 5050 Модули. Високото емитуваат ефикасност обезбеди долготраен животен век со пониска потрошувачка на енергија. Исто така, тоа постојано ќе се обезбедува бела, јасна светлина, кои ќе им даде на вашиот автомобил внатрешни работи чиста, луксузни чувство. Спецификации : -Само Fitment / За Субару Шумарот 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 -Сосема Нов.Висок квалитет, Супер Светло -Сите светилки се 100% plug and play! Нема промена е потребно! -Ултра Светла 5630 SMD Led диоди. -Пониска температура наспроти стандард ОЕМ светилки. Помала потрошувачка на енергија-Долг животен век. До 50.000 работни часови. -LED Type : 5630 Чип -Боја : Бела -Напон : 12v Ние сме обезбедување на вас со LED светилки во запечатен Анти-статички торба и Анти-истиснување пакување;Кога ќе инсталирате LED КОМПЛЕТ,ако светилки не работат, ве молиме флип 180 степен да ги добие работа,ако led сијалица уште не работат,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне,ви Благодариме ! LED Комплет Пакетот ќе ги вклучат овие следните ставки : 2 x Мапата светлина 2 x Купола светлина 2 x табличка светлина 1 x Резервни/Extra Light

Повеќе информации

Емитуваат Боја:
Бела
Шумите-Година:
2011,2002,2012,2005,2000,2003,1999,2004,2006,2001,2010,2007,1998,2009,2008
За Возило Брендови/Модел:
Субару
Модел На Субару:
Шумарот
Wattage:
1-3 Watt
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Бренд Име:
Buildreamen2
Име На Модел:
T10,31MM,Панел Светлина
Објектот Тежина:
205g
Lumens:
80lm
Лер Зрак Тип:
место светло
Извор На Светлина:
LED