.

2mm Црвено Магнет Жица 10 метри Емајлирани Бакарна жица Магнетните Серпентина Ликвидација DIY Сите Големини во Парк

2mm Црвено Магнет Жица 10 метри Емајлирани Бакарна жица Магнетните Серпентина Ликвидација DIY Сите Големини

897.60
DEN 853.00 -5 %

Износ
Това е достапна


10m Црвено Магнет Жица 2mm Емајлирани Бакарна жица Магнетните Серпентина Ликвидација DIY Сите Големини во Парк
1 : Диригент : Бакар
2.Дијаметар : 2mm
3. Температура : 155 степени
4.Тип : Изолирани
Овој вид на емајлирани жица може да се користи за да се направи ликвидација жица бара светлина материјал,
висока електрична енергија и добра спроводливост на топлина растурање перформанси.Особено за
на кривулестите жица за пренос на висока фреквенција на сигналот,
таквите апарати за домаќинство како degaussing калем,
висока фреквенција трансформатор, заеднички трансформатор и мали електрични
Широко се користи во електрични алатки, придушници, автомобилската електроника,
фрижидер и клима уред компресор мотори, телевизори,
електричен шпорет, микробранови печки, разни трансформатори, како и други видови на електронски серпентина мотори,
електрични апарати.

Повеќе информации

DIY Материјали:
Електрични
Излез Тип На:
2mm
Број На Модел На:
2mm