.

1pc 24L Гас Fryer Компјутер за Контрола на Дигитални LCD KFC Пилешко Притисок на Маслото Fryer со Масло Пумпа PFG-600

1pc 24L Гас Fryer Компјутер за Контрола на Дигитални LCD KFC Пилешко Притисок на Маслото Fryer со Масло Пумпа

DEN 156000.00

Износ
Това е достапна


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
1pc Гас Fryer Компјутер за Контрола на Дигитални LCD KFC Пилешко Притисок на Маслото Fryer со Масло Пумпа PFG-600
Производот За Трофеи
Опис
Ефикасноста карактеристики : 1 сите нерѓосувачки челик тело, лесно да се чисти и да се избрише, долг животен век. 2 алуминиум тенџере, силна и лесен, лесно да се отвораат и затвораат. 3 четири casters капацитет на носивост со кочница функција, погодно движат и позиционирање. 4 компјутер панел систем за контрола, во ред, прецизни. 5 изграден во автоматско филтрирање систем, лесен за употреба, висока ефикасност и заштеда на енергија. Технички параметар : Модел : PFG-600, Отценети работен притисок : 0.085 Mpa контрола на Температурата опсег : 20~200° C (прилагодливи) Забелешка : максималната температура поставено на 200 ° C Гас потрошувачка : за 0.48 kg/h (вклучувајќи постојана температура време) Енергија : течен гас или природен гас Преглед димензија : 460 * 960 * 1230mm Капацитет : 24 L Нето тежина : 135kg Бруто тежина : 155kg Control panel : КОМПЈУТЕР панел

Повеќе информации

Бренд Име:
YunlinLi
Број На Модел На:
PFG-600
Состојба:
Нови
Тип:
Вертикална
Капацитет:
24L