.

1set Refillable мастило кертриџ PGI-1400 PGI1400 За Canon MAXIFY М Б 2040//MAXIFY М Б 2340/MAXIFY М Б 2040 MB2140/MB2740

1set Refillable мастило кертриџ PGI-1400 PGI1400 За Canon MAXIFY М Б 2040//MAXIFY М Б 2340/MAXIFY М Б 2040

720.00
DEN 626.00 -13 %

Износ
Това е достапна

Ве молиме пополнете во вашата целосна адреса за испорака, точниот број на телефон за да се обезбеди навремена испорака на нарачката
4. Инаку вие ќе бидете одговорни за какви било последици
*Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка.
2) Refillable - Save $$$ страна никогаш не морале да купат друг мастило кертриџ повторно!
3) Еколошки - ти никогаш не Ќе мора да се фрли далеку друг кертриџ повторно!
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : - Источна Европа/Русија/Среден исток/Африка

Што ќе добиете?
4 парчиња сет refillable мастило кертриџ за Canon без мастило
Производ серија е различен, чип може да биде различен. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ве молиме според вашите оригинални мастило касети модел кога купувате касети. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. Ви благодариме! Купувачи Информации :
1. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата. Не треба да ги ресетирате,тоа може повторно да се користи повторно и повторно.
П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква.

Повеќе информации

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
за Canon PGI-1400xl
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Чип Статус:
постојана чип
Место на Потекло:
Guangdong,Кина(Копно)
Сертификат:
ISO9001&14001