.

Нови LCD Екран Рамка Laminator Притисок Заградата Laminating за iPhone Екран Рамки Заградата+4/4S 5/5S/5C 6/6SPLUS 1pc

Нови LCD Екран Рамка Laminator Притисок Заградата Laminating за iPhone Екран Рамки Заградата+4/4S 5/5S/5C 6/6SPLUS

DEN 8649.60

Износ
Това е достапна


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
Нови LCD Екран Рамка Laminator Притисок Заградата Laminating за i Phone Екран Рамки Заградата+4/4 S 5/5 S/5 C 6/6 SPLUS 1pc
Сликата покажува :
Карактеристики :
Оваа машина Волумен е доста мали, да не заземаат простор, нема потреба воздушниот компресор, нема воздух притисок може да биде добра поддршка.
Начин на употреба :
Прво постави пластични stent во мувла, се стави во екранот откако стави станот, контрапункт, проверете го рамнотежа!Стави надолу само по притискање долу на нив во 4 секунди.
Подготовка : пред притисок греење температура е поставен да 120-120 степени. Кога температурата достигнува до притиснете надолу, надолу малку тешко, по 4 секунди можете да нека одат,
не го извади веднаш откако, повторно по неколку секунди да се преземат со цел да се избегне многу топло.
Answer : ___________________________ Note :
Совети за да го исклучите енергија кога не е во употреба на обичните пати, не се отвори долго време без да се користи за греење. Ова ќе го намалат векот.

Повеќе информации

Бренд Име:
YunlinLi
Состојба:
Нови
Тип:
Вертикална