.

KCTION Автомобил Шофершајбната Wiper Ножот За Citroen C3 Pluriel,C3,C-Crosser,DS3,Немо,C3 Picasso,C5,Berlingo,Скокач,Природни гума

KCTION Автомобил Шофершајбната Wiper Ножот За Citroen C3 Pluriel,C3,C-Crosser,DS3,Немо,C3 Picasso,C5,Berlingo,Скокач,Природни

1405.92
DEN 802.00 -43 %

Износ
Това е достапна

Тука е конверзија од инчи да сантиметри :
Големината на wiper за Citroen :
Почитувани firend,ве молиме да се погледне во овие предлози :
1) ве Молиме проверете ја вашата wiper големина прво.
2) Овој тип wiper има 7 различни кука.Тој ќе одговара за 99% wiper рака.
3) Што треба вие да се промените wiper кука себе.
4) Ние, исто така, поддршка на мали големо.
5) Други модели на автомобили, ве молиме контактирајте со продавачот.
6) на Овој тип wiper ќе го поддржува Русија-Магацин наскоро.
100% Вистински шут :
Show details :
Тип 1 : (U-тип кука) С3 Pluriel 2003+ 18+24 C3 2002-2009 16+24 C-Crosser 2007-2015 20+24
Тип 2 : C5 2003-2008 19+26
Тип 3 :
Тип 4 : C5 2008-2015 22+28
Тип 5 : DS3 2009-2015 16+24 Немо 2008-2015 19+26 C3 2010-2015 16+24 C3 Picasso 2010-2015 16+24
Тип 6 : C3 Picasso 2009-2010 16+24 Berlingo 2008-2015 16+26 Скокач 2006-2015 22+26
Тип 7 :
целата се прикаже :
Производ инспекција извештај
Изложба фото :

Повеќе информации

Објектот Должина:
C3 Pluriel 18 24, C3 16 24 U type, C3 16 24, C Crosser 20 24, DS3 16 24, Nemo 19 26, C3 Picasso 16 24, C3 Picasso 16 24, C5 19 26, C5 22 28, Berlingo 16 26, Jumper, Contact seller
За Возило Брендови/Модел:
Citroen
Бренд Име:
KCTION
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
0.2kg
Материјал Тип:
Челик,Природни гума
Објектот Ширина:
5.5cm
Објектот Висина:
5cm
Специјални Функции:
Чистење на шофершајбната
Име На Модел:
За C3 Pluriel,C3,C-Crosser,DS3,Немо,C3 Picasso,C5,Berlingo,Скокач
Материјал:
Челик, ПОМ пластика, Природни гума
Посебна функција:
high-definition, трајни
Wiper тип:
Boneless стакло
Спецификација На Производот:
Две Парче
Автомобил Направи:
За Citroen
Година:
сите години