.

2 парчиња 80W 4800LM H7 Кри XHP-50 Чипови Автомобил LED Светлата Комплет Сијалица 6000K Белата Светилка H1 H3 H4 H11 H13 9004 9005 9006 9007 9012

2 парчиња 80W 4800LM H7 Кри XHP-50 Чипови Автомобил LED Светлата Комплет Сијалица 6000K Белата Светилка H1

4032.00
DEN 3226.00 -20 %

Износ
Това е достапна

2 парчиња 80 W 4800 LM H7 Cree XHP-50 Автомобил LED Светлата Комплет Сијалица Xenon 6000 K Белата Светилка H1 H3 H4 H11 H13 9004 9005 9006 9007 9012 Опис на Производот
Спецификации :
Модел : H7
Боја : Сребрена
Моќност : 40 W*2
Лумен/W : 120 LM/W
Lumens : 4800 LM*2
Оперативен Напон : 8v-32 V
Извор на светлина : CREEE XHP-50
Боја Temp : 6000 K xenon бела
Материјал : 6063 Авијација Алуминиум и Бакар Црвена
Материјалите на ладење појас : бакар
Оперативен Temp : -40~ 80
Животен Век : >50000 Часа
Водоотпорен Стапка : IP68
Сертификат : CE, ROHS
Гаранција : 12months

Повеќе информации

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
yobuyyowin
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
80W
Автомобил Марка:
За Сите автомобили
Автомобил модел:
За Сите автомобили
Напон:
12V
Напон:
12-24V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тип Socket:
H4
Led Чип Производител:
Кри
За Автомобил Светилка:
Фарови