.

16.3x93.7mm 24V 9W ПИ филм греење грејач топлина гума елемент греење пан електричен Елемент За 3D Печатач филм polyimide

16.3x93.7mm 24V 9W ПИ филм греење грејач топлина гума елемент греење пан електричен Елемент За 3D Печатач филм

1535.52
DEN 1459.00 -5 %

Износ
Това е достапна

Основна спецификација : demension : 16.3*93.7 mm напон : 24 V Моќност : 9 W Температура опсег : -190~205°C Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. перформанси параметар ◆ На термо слој : polyimide филм
◆ Греење, основни : алуминиум лист
◆ Дебелина : < 0.2 мм
◆ Работна температура : -190-205 степени
◆ Моќ отстапување : ◆ доведе жица затегнувачка цврстина : > 5 N
◆ Лепило адхезија : > 40 N/100mm Опис на Производот : polyimide филм ПИ електротермичка филмот е polyimide филм изолатор, проводници за греење на елемент со фолија, метална жица, со високи температури и висок притисок термички синтеза. Polyimide филмот има одлична изолација сила, одлични електрични сила, одлична термичка спроводливост, одлична отпорност на стабилноста, па тоа е широко се користат во областа на електрични апарати. Примена опсег : 1 научна анализа инструменти, како што се : за коефициент коефициент на топлинска спроводливост (или термички коефициент) да се обезбеди постојана температура извор, медицинска опрема, итн., да се стабилизира работна температура на optoelectronic devices. 2 во употреба при ниски температури средина, направи опрема за да стигнат на безбедно температура. На пример : сателити, вселенски летала и авиони инструменти како што се простории и опрема, кои се користат во висока географска ширина инструменти како што се читач на картички, анти ниска температура, течни кристали опрема, како ЛЦД. 3 вакуум греење и печење поле. 4 автомобил масло тавата за греење, по огледало во прилог на мраз, антена или радар во прилог на снег, во прилог на греење на елемент. 5 здравствена нега и убавина инструменти индустрија. 6 топол кревет 3 D печатење серија на топлинска карактеристики на Производот : мека, добри перформанси, може да биде свиткана, брзо греење брзина, долг животен век.

Повеќе информации

is_customized:
Yes
Тип:
Моќ Алатка Делови
Број На Модел На:
16.3x93.7mm
боја на линија:
rondom
Линија Должина:
20CN-50CM
Надвор Линија позиција:
rondom