.

Преносни Рака Одржа 0-80% alcoholometer Алкохол рефрактометар алкохол Содржина на алкохол Тестер со ATC 39%попуст

Преносни Рака Одржа 0-80% alcoholometer Алкохол рефрактометар алкохол Содржина на алкохол Тестер со ATC 39%попуст

1137.60
DEN 683.00 -40 %

Износ
Това е достапна


Преносни Рака Одржа 0-80% alcoholometer Алкохол рефрактометар алкохол Содржина на алкохол Тестер со ATC
Answer : ___________________________ NOTE : Не се вклучуваат во мало поле.
Овој модел се работи за алкохол тестирање (за тестирање на алкохол концентрација на алкохол решение, а не грозје вина или други овошни вина). Единицата е W/W (Тежина/Тежина), на refractometers работна температура се предлага на 20°C (околу 18°C до 25°C). Мерење на алкохол содржина точно во секунди! Сите што треба да направите е производство на distillate на течности за да се измери, и потоа ставете дестилирана примерок на призма. Мерната постапка не е тешко, само чист алкохол рефрактометар пред да го користите & откако дестилирана примерок течност е во место, бидете сигурни дека нема меурчиња се појавува. ЦЕЛОСНО ОПРЕМЕНИ со ATC, тоа автоматски прилагодете самата да се поправи температурни разлики во текот на употребата. Бидејќи индекс на рефракција е многу температура зависни, важно е да се користи рефрактометар со автоматска температурна компензација (ATC) за да ви даде најмногу точни мерења во било кој тип на животната средина температура.
Материјал : Метални + Пластика
Боја : како што е прикажано на слика
Мерен Опсег : w/w 0-80%
Минимална Поделби : w/w 1%
Точност : ±1%
Референтна температура од 20°C
Автоматска Температурна Компензација (ATC : 10~30°C)
1 : Ставете неколку капки од течност на главниот призма.
2 : Покрие призма,погледнете низ окуларот против светлина.
3 : Прилагодување на окуларот на јасно држава.
4 : Можете да прочитате резултат вредност на скалата.
1) 1 x рефрактометар
2) 1 x pipette
3)1x упатството за
4)1x мини завртка возачот
5)1x ткаенина за чистење

Повеќе информации

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Мин. Div.:
Нормално
Brix Мин. Div.:
Нормално
Мерен Опсег:
Нормално
Точност На Мерење На:
Нормално
Употреба:
Концентрација
Големина:
normal
Brix Опсег:
Нормално
Тежина:
normal