.

24 GHZ-Микробранов Радар Universal ДОВЕДЕ педалата Автомобили Слепа Точка Следи Аларм Систем -Без промена на возило изглед

24 GHZ-Микробранов Радар Universal ДОВЕДЕ педалата Автомобили Слепа Точка Следи Аларм Систем -Без промена на

DEN 21600.00

Износ
Това е достапна

На ADT Страна Помогне на системот е технологија дизајнирана да им помогне на возачите да ја промените ленти безбедно. Две Millimeter-бран радари, една на секоја страна од возилото се правилно поставени во задниот браник.Со брзина над 30km/h, овие радари следење на сообраќај во зона која се протега од околу 70m зад автомобилот до точка само напред на возачот, и вклучува таканаречениот "слепи-место'. Сепак, На Страна им Помогне на не повеќе од едноставно да се провери за возила во овој слепи-на самото место. Со мерење на оддалеченоста и брзината на возилата се приближува од позади, го ADT Страна Помогне е во можност да ја пресмета дали е или не е промена на лента ќе биде опасен. Доколку не постои очигледна намера од страна на возачот да ги промени лејн, светлина се наоѓа во вратата огледало на релевантните страна на автомобилот е осветлен. Светлината обезбедува информации за возачот дека постои потенцијална закана. Ако возачот користи насоката на индикаторот за јачина на кои тој има намера да промени лента, предупредување менувачот повеќе интензивно, акцентирајќи на возачот на управување тој е за да се направи е потенцијално опасно. Системот работи кога автомобилот е претекнување како и кога тоа е да се биде совладана, за да се осигура дека автомобилот може безбедно да се врати во својата лента.

Повеќе информации

Разговор Опсег:
3-8M
OSD Language:
Англиски
Име На Модел:
ADT-САС-01(Не-OBD функција)
Тип:
Видлив
Материјал Тип:
ОЕМ Висока Quanlity Пластика
Оперативен Напон:
10V-16V
Макс Работат На Струјата:
250ma
Работа Темп:
-30~70
Откривање Заѕвони:
3m-8m
BSM Функција:
24 GHZ-микробранов технологија и Не-OBD функција
BSM Карактеристики:
Не треба да се вежба браник или да направи било дупки
Led Индикатор Боја:
бело/ црна
За автомобил ретровизор:
ОЕМ прилагодени на ретровизор
главниот пазар :
САД/ Кореја/ Европа/Русија
Гаранција:
24 месеци