.

1pc Дупка Машина ХСС Кобалт M35 Директно Ритам Чекор Вежба Малку 4-20mm

1pc Дупка Машина ХСС Кобалт M35 Директно Ритам Чекор Вежба Малку 4-20mm

480.00
DEN 408.00 -15 %

Износ
Това е достапна


Карактеристики :
Кобалт обложени да се намали триењето и водење на температурата, да го продолжат својот живот. Применливи за дупчење оние workpieces дека цврстина е повисока, како јаглероден челик, лим железо, изолација одбор, итн. Целосна произведени со CBN мелење, висока отпорност на абење, висока цврстина, висока јачина flexural, висока прецизност обработка барање. Нема потреба центар удар, во споредба со обичните пресврт вежба, тоа не е лесно да се срушат и може да се користи за deburring, chamfering и отворање дупка.
Спецификации :
Материјал : M35(ХСС-Ко) месо тело облик : Правоаголник месо тело Чекор количина(чекори) Чекор дијаметар(mm) месо тело со Дијаметар Тежина
9 4,6,8,10,12,14,16,18,20 8мм 59g
Пакет Се Вклучени :
1x ХСС Кобалт Директно Ритам Чекор Вежба Малку

Повеќе информации

DIY Материјали:
Дрво
Тип:
Основни Вежба Малку