.

1 BUC XP-233B Автоматски и Рачни Thermosensitive QR Код на бар-кодот Печатач USB/Сериски Порт Не-сушење Етикета Печатење Машина

1 BUC XP-233B Автоматски и Рачни Thermosensitive QR Код на бар-кодот Печатач USB/Сериски Порт Не-сушење Етикета

DEN 2049.60

Износ
Това е достапна


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
1 BUC XP-233 B Автоматски и Рачни Thermosensitive QR Код на бар-кодот Печатач USB/Сериски Порт Не-сушење Етикета Печатење Машина
Сликата покажува :
Карактеристики Поддршка термички се тркалаат / лепило за хартија Во исто време се задоволат различните потреби во рамките на 20mm-60mm формат медиуми опсег , лесно да се работи, Прилагодливи печати ја главата притисок Хартија автоматска калибрација функција Температура Adaptive Control Модуларен дизајн за да се задоволат различните барања апликација
Печати ја Печати метод : Директна термичка Резолуција : 203 DPI Печати ширина : 20-60mm брзината на Печатење : до 127mm / s; општи 50.8 mm / s Меморија : DRAM : 4 M ФЛЕШ : 4 M Печати ја главата температура детекција : thermistor Печати ја главата позиција детекција : Микро Прекинувач Хартија присуство детекција : фотоелектрически senso Комуникациска Интерфејс : Сериски (RS-232), USB интерфејс, мрежен интерфејс (изборен Термички ролна хартија тип, хартија налепница, Средна ширина на 20mm ~ 60mm максимална се тркалаат дијаметар 80mm минимум внатре дијаметар од 25mm се тркалаат откине хартија начин Работната средина 5 ~ 45 степен 20-80% RH (не-кондензирање) Складирање на животната Средина -40 ~ 55 степен , ≤93% RH 40degree Тежина за 1.04 kg Dimensions 190 (D) x 135 (W) x 137 (H) mm
Пакет содржи
1 X бар-код печатач

Повеќе информации

Примена:
Електрични Постави Алатка
Бренд Име:
YunlinLi
DIY Материјали:
Електрични
Број на Парчиња:
1
Број На Модел На:
XP-233B
Тип:
thermosensitive
Примена:
/
Интерфејс Тип:
USB/Serial port/мрежна порта
Моќта Во:
DC12V/ 4А -
Тежина:
Proximate 1.04kg