.

12 инчен 305 mm*25.4* 120T TCT Кружни Виде Ножот Алуминиум Сечење 120 Заби Волфрам Карбид Видов-сечилото Тешко Легура Арбор 25.4 mm

12 инчен 305 mm*25.4* 120T TCT Кружни Виде Ножот Алуминиум Сечење 120 Заби Волфрам Карбид Видов-сечилото Тешко

7200.00
DEN 6840.00 -5 %

Износ
Това е достапна


TCT кружни пили сечилото
Материјал : волфрам карбид челик
Големина : 305*3.0*120 T*25.4
Надворешен Дијаметар : 305mm
Дебелина : 3.0 mm
Заби : 120 T
Центар дупка : 25.4 mm
Максимална ВРТЕЖИ во минута : 4500 RPM
Функција : сечење алуминиумски профил, цевки, цевки, бар, род, истиснување, H-зрак итн
Погоден машини : алуминиум кружни пили машини, алуминиум сечење машини итн.

Повеќе информации

Употреба:
Реновирање На Тимот
Големина:
305*25.4
Сечилото Материјал:
Легиран челик
Број На Модел На:
12 инчен -120T
Број на Компјутери:
1 Компјутер
is_customized:
Yes
Бренд Име:
joiner
Сечилото Тип:
Кружни Пили Ножеви
По завршувањето:
Други
DIY Материјали:
Металугрија