.

Аква Печати Филм Пламен TSKD133-6 1M * 10M Хидро Потопување Филм PVA Вода Трансфер Печатење Филм

Аква Печати Филм Пламен TSKD133-6 1M * 10M Хидро Потопување Филм PVA Вода Трансфер Печатење Филм

1344.00
DEN 1048.00 -22 %

Износ
Това е достапна

Аква Печати Филм Пламен TSKD133-6 1 M * 10 M Хидро Потопување Филм PVA Вода Трансфер Печатење Филм
Примена
Декорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил
Но, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл . Филмови може да се применува на сите видови на супстрати вклучувајќи пластика, fiberglass, дрво,
керамика и метал. За повеќето делови, ако објектот може да биде натопена во вода, хидро-графички процес може да се користи. Филм Ширина Последната буква на секоја шема име : -100 CM ; Б-50 CM Филм Модели на Карбонски Влакна, Череп, Маскирна ,Дрвени, Мермер& Камен, , Животинска Кожа,Цртан филм, член на кралското семејство Шема,Метал Предности 1. Висок Квалитет : Нашата Вода Трансфер Печатење Филмот доби 99% повисока позитивни повратните информации од клиентите во целиот свет. 2. Најдобра Цена : Конкурентна цена во мали цел, Голем попуст за големи цел. 3. Навремена Испорака : Ние ќе брод редоследот по плаќање во 2-3 дена) 4. Најдобра По-продажбата на услугата : ние ви обезбеди Вода Трансфер Печатење обука за вештини, Корисни совети. 5.Разни Вода Трансфер Печатење Филм Обрасци 6. Член на кралското семејство Популарни Вода Трансфер Печатење Филм : Ние развивме нашите сопствени модели, некои модели достапни само од нашата компанија.
7. Прилагодување : Ние, исто така, може да се печати на вашиот сопствен дизајн, ве молиме испратете ни дизајн слика во .AI формат. Ова ќе биде вашата член на кралското семејство шема,
ние никогаш нема да го продаде својот член на кралското семејство шема на трети страни.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Decals & Налепници
Објектот Висина:
1m
Објектот Тежина:
1kg
Бренд Име:
iTAATOP
Специјални Функции:
вода трансфер печатење филм
Објектот Ширина:
1m
Објектот Должина:
10m
is_customized:
Yes
Материјал Тип:
pva филм
Вода Трансфер Печатење Филм Дебелина:
0.03 мм-0.04 mm
Функција:
Вода Растворлив Отпорност На Триење
Примена:
печатачи, глувчето, автомобил врата/тркало на автомобилот/автомобил хауба
Име на производ:
Вода Трансфер Печатење Филм, Хидрографски Филм
Во Однос Производи:
Брзина Форма,потопување Резервоарот, Машина за Перење
Обрасци:
Карбонски Влакна, Череп, Пламен, Кавер -, Дрво, Мермер
Вода Операција Температура:
25℃~35℃
Хидрографски Филм Празен Филм на Потекло:
Јапонија